Vowles: Decyzja ws. kierowcy zapadnie w najbliższych tygodniach

Szef Williamsa przyznał, że musi szczegółowo przeanalizować przebieg sezonu Sargeanta.
28.11.2319:19
Mateusz Szymkiewicz
479wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Williamsa - James Vowles, zadeklarował, że decyzja w sprawie drugiego kierowcy zapadnie wciągu kilku najbliższych tygodni.

Stajnia z Grove posiada ważną umowę z Alexandrem Albonem, jednakże wciąż nie wiadomo kto będzie jego partnerem w sezonie 2024. Do niedawna za faworyta uchodził dotychczasowy kierowca - Logan Sargeant, jednakże wbrew wcześniejszym zapowiedziom, komunikat dotyczący jego przyszłości nie został opublikowany podczas ostatniego weekendu w Abu Zabi.

James Vowles zapytany kiedy zapadnie ostateczna decyzja w sprawie Amerykanina, odpowiedział: Wkrótce. Licząc od teraz w ciągu kilku tygodni. Generalnie chcę upewnić się, że przejrzałem cały sezon i sprawdziłem wszystkie opcje. Od początku wyrażałem się jasno. Chcę przeanalizować cały rok, nie pojedynczy wyścig, by mieć pewność, iż nasza decyzja jest właściwa dla przyszłości zespołu oraz Logana.

Szef Williamsa przyznał, że dysponuje kilkoma alternatywami, jednakże priorytetem pozostaje dalsza współpraca z Sargeantem. Chcę jeszcze raz przyjrzeć się danym z całego sezonu i dostrzec jego postęp. Jeszcze raz obejrzę jego błędy, zobaczę wartości ujemne i sprawdzę jak bardzo rozwinął się na przestrzeni roku, by mieć pewność, iż idziemy we właściwym kierunku.