Williams zatrzymał Logana Sargeanta na sezon 2024

Stajnia z Grove jako ostatnia w stawce zdecydowała się nie zmieniać składu.
01.12.2318:13
Mateusz Szymkiewicz
1665wyświetlenia


Zespół Williams oficjalnie potwierdził zatrzymanie Logana Sargeanta, który pozostanie partnerem Alexandra Albona w sezonie 2024.

Amerykanin był jednym z czterech debiutantów w minionych mistrzostwach i zajął w nich dwudzieste pierwsze miejsce z dorobkiem jednego punktu z Grand Prix Stanów Zjednoczonych. Z kolei najlepszy wynik w kwalifikacjach uzyskał w Las Vegas, ustawiając swojego Williamsa na szóstym polu startowym.

Mimo to liczne błędy z wcześniejszej części sezonu długo wstrzymywały zespół z propozycją nowej umowy dla Sargeanta. Wbrew deklaracjom, przyszłość 22-latka nie wyjaśniła się w Abu Zabi, co szef zespołu tłumaczył chęcią dokonania dogłębnej analizy rozwoju kierowcy.

Jak potwierdzono w piątkowe popołudnie, Sargeant ostatecznie utrzymał przyszłoroczną posadę w Williamsie. Stajnia z Grove jako ostatnia w stawce postanowiła nie zmieniać składu, dzięki czemu po raz pierwszy w historii w nowym sezonie przystąpią dokładnie ci sami kierowcy w tych samych zespołach co w Grand Prix zamykającym poprzednią kampanię.

Jestem zachwycony szansą kontynuowania startów z Williamsem w sezonie 2024 - powiedział Logan Sargeant. Do tej pory to była niesamowita przygoda i jestem wdzięczny za możliwość dalszego rozwoju jako kierowca w tak utalentowanej grupie. Mamy ekscytujące plany na przyszłość i nie mogę się doczekać sukcesów zespołu w nadchodzącym roku.

Cieszę się, że będziemy kontynuować naszą podróż z Loganem w sezonie 2024 - dodał James Vowles, szef Williamsa. Logan zademonstrował duże umiejętności będąc pod presją widowni z całego świata. Tym samym idealnie wpasował się do naszego zespołu. Z wielką wiarą oraz pewnością co do jego umiejętności możemy dużo osiągnąć w nadchodzących mistrzostwach.