Saward: Nowa umowa Ricciardo przewiduje transfer do Red Bulla

Australijczyk ma być traktowany jako alternatywa dla Pereza na początku sezonu 2024.
01.12.2310:09
Mateusz Szymkiewicz
1879wyświetlenia
Embed from Getty Images

Joe Saward informuje, że nowa umowa Daniela Ricciardo z AlphaTauri ma zawierać zapisy umożliwiające transfer kierowcy do Red Bulla w pierwszych wyścigach sezonu 2024.

34-latek wrócił do obozu austriackiego koncernu na początku roku jako kierowca rezerwowy. Z biegiem czasu Ricciardo zaczął być uważany za kandydata do posady zajmowanej przez Pereza, który popełniał mnóstwo błędów oraz wyraźnie odstawał tempem od Maksa Verstappena.

Australijczyk przed letnią przerwą zastąpił Nycka de Vriesa w AlphaTauri, by podjąć walkę o kokpit w seniorskim zespole na torze wyścigowym. Finalnie jednak Perez utrzymał się w Red Bullu, a Ricciardo otrzymał nową umowę ze stajnią z Faenzy, którą czeka zmiana identyfikacji.

Według szanowanego dziennikarza zajmującego się Formułą 1 - Joe Sawarda, zapisy w przyszłorocznym kontrakcie Ricciardo mają umożliwiać mu transfer do Red Bull Racing na wczesnym etapie sezonu 2024.

Dobrze poinformowane źródła sugerują, że w kontrakcie Daniela są zapisy o przejściu do Red Bulla po pierwszych wyścigach przyszłorocznego sezonu, jeżeli Sergio Perez nie poprawi swoich wyników. Słyszałem, że jeżeli do tego dojdzie, zarobki Ricciardo zostaną potrojone, a jego następcą [w AlphaTauri] zostanie Liam Lawson - informuje Saward.

Według ustaleń dziennikarza, koncern Red Bulla odrzucił również niedawno ofertę sprzedaży juniorskiej ekipy opiewającą na 1,2 miliarda dolarów.