F1 wskazała tory, które zorganizują sprinty w sezonie 2024

W liście zadebiutowały tory w Szanghaju i Miami.
05.12.2315:57
Nataniel Piórkowski
1275wyświetlenia
Embed from Getty Images

W sezonie 2024 odbędzie się sześć wyścigowych weekendów ze sprintem. Na liście opublikowanej we wtorek przez F1 pojawiły zadebiutowały tory w Szanghaju i Miami.

Pierwszy sprint nowej kampanii odbędzie się w Chinach, w sobotę 20 kwietnia. Eliminacja w Państwie Środka powróci do kalendarza po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19. Już dwa tygodnie później format ze sprintem zadebiutuje na Miami Autodrome.

Podobnie jak miało to miejsce w tegorocznych mistrzostwach, sprinty zostaną zorganizowane na torach w Spielbergu, Austin, Sao Paulo oraz Losail. Grand Prix Azerbejdżanu oraz Grand Prix Belgii powrócą do tradycyjnego harmonogramu weekendu.

Formuła 1 nadal pracuje nad nowymi przepisami dotyczącymi sprintów w sezonie 2024. Podczas pierwszego posiedzenia komisji F1 w nowym roku, zaakceptowane mają zostać propozycje zmian formatu.

Kwalifikacje do sprintu zostaną prawdopodobnie przeniesione na piątek. W sobotę odbywać będą się sprint oraz czasówka przed głównym wyścigiem. W grę wchodzą także modyfikacje zasad parku zamkniętego oraz zastosowanie odwróconej kolejności startowej.