Williams FW46 zadebiutował na torze

Zespół zorganizował shakedown nowej konstrukcji dzień przed startem zimowych testów.
20.02.2413:10
Nataniel Piórkowski
1484wyświetlenia


Williams jako ostatni przedstawił bolid na sezon 2024.

Dwa tygodnie temu team z Grove zorganizował w Nowym Jorku prezentację zespołu i przedstawił malowanie, z którego będzie korzystał w nadchodzącej kampanii.

W tym czasie zespół cały czas pracował nad konstrukcją FW46. Zadebiutowała ona na torze we wtorek na torze Sakhir, dzień przed startem zimowych testów w Bahrajnie.

W okolicach południa Williams opublikował w mediach społecznościowych pierwsze fotografie przedstawiające najnowszy bolid, za którego sterami zasiądą w tym roku Alex Albon i Logan Sargeant.

Tłumacząc decyzję o odłożeniu w czasie pierwszych przejazdów, szef teamu - James Vowles, powiedział: Z łatwością moglibyśmy zorganizować sesję na Silverstone, ale we wszystkim trzeba poszukiwać równowagi.

Silverstone… Opierając się na moim wieloletnim doświadczeniu wiem, że czasem można wyciągnąć naprawdę dobre rzeczy z dnia filmowego na tym torze. Czasem jednak trzeba korzystać z deszczowych opon, jeździć w bardzo wietrznych warunkach z przewracającym się sprzętem do obsługi w alei serwisowej. Jeśli przytrafi ci się taka pogoda, niczego się nie nauczysz.

Zdecydowaliśmy więc, że najpierw przeprowadzimy wirtualne testy na torze a następnie wyślemy bolid do Bahrajnu, gdzie zorganizujemy sesję z prawdziwego zdarzenia. Dzięki temu będziemy mogli zachować jeden dzień filmowy na dalszą część sezonu. Może będziemy potrzebować dodatkowych materiałów promocyjnych albo zechcemy poszukać odpowiedzi na pewne pytania.