Kacper Sztuka stracił miejsce w Red Bull Junior Team

Polak ma jednak zapewnione starty w Formule 3 do końca tegorocznych zmagań.
16.06.2411:39
Mateusz Szymkiewicz
3479wyświetlenia


Kacper Sztuka potwierdził utratę miejsca w programie juniorskim Red Bulla. Decyzja o zakończeniu współpracy została podjęta po stronie austriackiego koncernu.

Zeszłoroczny mistrz włoskiej Formuły 4 wstąpił w szeregi Red Bull Junior Team przed obecnymi zmaganiami, w których awansował na pełen sezon Formuły 3 z MP Motorsport. Po czterech rundach Sztuka plasuje się na dziewiętnastym miejscu w tabeli z dorobkiem sześciu punktów, po które sięgnął w sprincie na Imoli, finiszując jako piąty startując z pole position.

Mimo wyraźnych postępów Polaka względem pierwszych rund sezonu, Red Bull tuż przed wyścigami w Hiszpanii zdecydował się na zakończenie współpracy. W oficjalnym oświadczeniu Kacper Sztuka potwierdza jednak, że dokończy sezon z MP Motorsport, mając zabezpieczony budżet przez pozostałych sponsorów.

Chciałem podzielić się z Wami informacją na temat mojego rozwoju i dalszych występów w Formule 3 w obecnym sezonie. W ostatnich tygodniach umowa z juniorskim programem Red Bulla została rozwiązana z inicjatywy partnera. Do momentu zakończenia współpracy moje starty, funkcjonowanie w zespole i progres, który poczyniłem, były pozytywnie oceniane przez wszystkie współpracujące ze mną bezpośrednio osoby.

Bardzo dziękuję każdemu, kto był zaangażowany w projekt, którego częścią byłem od listopada 2023 roku. Powyższa decyzja nie wpływa na ocenę zespołu MP Motorsport i nasze plany startowe. W sezonie 2024, dzięki wsparciu moich sponsorów zamierzam wystąpić we wszystkich pozostałych rundach FIA Formula 3 Championship i dalej rozwijać jako kierowca zarówno na torze, jak i poza nim.

Moja determinacja do tego, żeby być najszybszym, wygrywać i któregoś dnia ścigać się z najlepszymi kierowcami na świecie, pozostają niezmienne. Dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Wchodzimy w ostatni etap przygotowań do wyścigu w Barcelonie. Do zobaczenia na torze! - przekazał Kacper Sztuka.

OSTATNIE POKREWNE TEMATY