Verstappen: Nie mamy wrażenia, by nasz silnik był najlepszy

Holender został zapytany również o szczegóły spotkania z zarządem Red Bulla.
11.06.2619:13
Mateusz Szymkiewicz
71wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen ujawnił, że Red Bull przyjął z zaskoczeniem informację, iż według FIA posiada on najlepszy silnik w całej stawce.

Podczas Grand Prix Monako przekazano producentom, iż jednostka Red Bull Powertrains będzie traktowana jako punkt odniesienia w systemie ADUO. Zgodę na wprowadzenie homologowanych poprawek mają otrzymać Mercedes, Ferrari, Audi oraz Honda, podczas gdy debiutująca dywizja pozostanie bez możliwości modyfikowania silnika.

Informacja ta wywołała spore zdziwienie, jako, iż wszystkie dotychczasowe wyścigi sezonu 2026 padły łupem Mercedesa. Red Bull miał oficjalnie zwrócić się do FIA o ponowną analizę danych dotyczącą układów napędowych, mając przekonanie, że silnik DM01 nie jest najlepszym w całej stawce.

Kierowca stajni z Milton Keynes - Max Verstappen, zapytany w Barcelonie o fakt, że jednostka Red Bulla nie została zakwalifikowano do systemu ADUO, odparł: Byliśmy zaskoczeni, ponieważ nie mamy wrażenia, że jesteśmy najlepsi. Jestem pełen podziwu dla ich pracy [działu Powertrains]. Nigdy nie myśleliśmy, że zanotujemy aż tak udany start przy naprawdę małej ilości czasu na rozwój.

Wciąż mierzymy się z problemami technicznymi, ale generalnie miło jest być częścią tego projektu i obserwować jego rozwój z bliska. Nigdy nie widać u naszych ludzi pełnej satysfakcji i czują ogromne rozczarowanie, kiedy coś nie idzie po naszej myśli. Na pewno jesteśmy dumni, ale też zdziwieni, kiedy próbuje się z nas zrobić najlepszego producenta, ponieważ my sami nie mamy takiego wrażenia.

Holender został również zapytany w Barcelonie o swoją wizytę w środę w Austrii, gdzie spotkał się z udziałowcami Red Bulla oraz prezesem koncernu. Czterokrotny mistrz świata był obecny w Hangar 7 wraz ze swoim menedżerem, co budzi sugestie, iż rozmowy mogły dotyczyć jego przyszłości w zespole Formuły 1.

Jeżeli będę miał do ogłoszenia coś nowego na temat mojej przyszłości, to na pewno wam o tym powiem - dodał krótko Max Verstappen.