Chandhok jednak kierowcą rezerwowym Team Lotus

Hindusa z Lotusem łączono już od kilku dobrych tygodni
22.03.1110:14
Mariusz Karolak
2568wyświetlenia

Karun Chandhok dołączył do Team Lotus i będzie w nim pełnił rolę oficjalnego kierowcy rezerwowego w sezonie 2011. Pracę w nowym zespole oficjalnie zacznie podczas piątkowego treningu w Australii.

Hindus zadebiutował w Formule 1 w roku ubiegłym i przez pierwszą część sezonu jeździł w zespole HRT. Miał duże problemy ze znalezieniem posady na rok 2011, a z Lotusem łączono go już od kilku dobrych tygodni. Dopiero jednak w ostatnich dniach udało się dopiąć umowę.

Teraz Chandhok będzie uczestniczył w kilku piątkowych treningach w weekendy grand prix, począwszy od rundy na torze Albert Park. Rozmawiałem z zespołem już od dosyć długiego czasu i jestem zadowolony, że teraz mogę potwierdzić, iż będę jeździł dla Team Lotus w 2011. Szczegóły dotyczące tego, w których sesjach będę brał udział są dopiero ustalane. Spędziłem już trochę czasu z nimi w ostatnich przedsezonowych testach i wiem dokładnie, jakimi pasjonatami są ludzie pracujący w Team Lotus, chcąc doprowadzić zespół do czołówki F1.

To bardzo ekscytujące chwile dla Team Lotus i czuję się zaszczycony, będąc częścią zespołu i pomagając mu się rozwijać w przyszłości. Podziękowania należą się z moje strony ludziom takim, jak: Tony, Din, Nasa, Riad i Mike. Oni zaufali mi i dali mi szansę, bym pomagał im w rozwoju zespołu i teraz muszę dać z siebie wszystko, aby spłacić najlepiej swój dług wdzięczności - powiedział Chandhok.

Szef zespołu Tony Fernandes powiedział: To kolejny udany dzień dla Team Lotus. Zatrudnienie Karuna przez nasz zespół dostarcza nam nie tylko wschodzący talent wyścigowy i doświadczenie kierowcy F1, ale też pomoże nam rozwinąć lepiej samochód w przyszłości i do tego oznacza wniesienie do zespołu jednej z najbardziej ciepłych, popularnych osobowości w F1. Cieszę się, że mam przyjemność powitać go w rodzinie Team Lotus.

Źródło: autosport.com

KOMENTARZE

8
armi
25.03.2011 03:34
Yay!!! Karun w Lotusie: http://news.bbcimg.co.uk/media/images/51833000/jpg/_51833810_chandhokcrashraw.jpg lovely :D
yaper
22.03.2011 03:30
Również oczekuję podmiany na linii Trulli - Chandhok podczas GP Indii. Chciałbym jeszcze kiedyś zobaczyć Karuna w lepszym niż HRT zespole na okres całego sezonu. W HRT wydawał się być solidnym driverem i chciałbym to zweryfikować w dużo lepszej maszynie. Krok w postaci piątkowego testera w Team Lotus może go do tego znacząco przybliżyć.
w.macko92
22.03.2011 03:06
Czyli jednak Valsecchi nie będzie jeździł w Australii?! ( http://f1wm.pl/php/news_id-20881.html )
General
22.03.2011 11:00
Ciekawe posuniecie majac na uwagdze GP Indii. Nie mozna wykluczyc, ze Team Lotus jest w stanie wystawic na to jedno GP Karuna jezeli np. chocby tylko na ten jeden wyscig znalazl sie solidny sponsor, ktorym mozna obkeic bolid w wolnych miejscach. Co na to Jarno i Heikki? Jak ktors z nich bedzie mial slaby okres (nie mozna tego wykluczyc) to po problemie, no chyba, ze obaj beda jezdzic rowno i Lotus bedzie walczyl o cos wiecej niz 10 pozycje w klasyfikacji konstruktorow to nie bedzie tematu.
jpslotus72
22.03.2011 10:33
Cieszę się - bo trzymam kciuki za Karuna - że już mówi się o jego piątkowych jazdach, czyli nie będzie testerem tylko na papierze (co się niektórym zdarzało). Nie wiadomo tylko, jak długo będzie pełnił tę funkcję w zespole pod nazwą Team Lotus - ale jak go zwał tak zwał, dobrze że Karun "zahaczył się" jednak w F1. Może go przeceniam - ale na pewno chciałbym to sprawdzić w praktyce - tzn. zobaczyć go jeszcze kiedyś w stawce wyścigowej.
Davider
22.03.2011 09:57
No to pan Fernandes nieźle pojechał z tym "doświadczeniem kierowcy F1 " Karuna. Mam nadzieję, że to nie oznacza iż Team Lotus szuka kierowcy doświadczonego w jeździe na końcu stawki. Tak czy siak lubię Karuna, obserwuję go i mam nadzieję, że co roku dostawał się będzie do coraz lepszych zespołów - pierwszy krok już uczyniony.
dymson
22.03.2011 09:21
''Zatrudnienie Karuna przez nasz zespół dostarcza nam nie tylko wschodzący talent wyścigowy i doświadczenie kierowcy F1'' - hahahahahahah to sa chyba jakies zarty wschodzacy talent to di resta np.
arahja
22.03.2011 09:18
a w przyszłym roku wskoczy do kokpitu za Jarno. Tego mu życzę.