Zespoły z silnikami Renault powróciły do używania zeszłorocznych alternatorów

Francuski dostawca chce tym samym uniknąć sytuacji z Grand Prix Europy
07.07.1209:36
Mateusz Szymkiewicz
1558wyświetlenia

Zespoły korzystające z silników Renault, będą posiadały od Grand Prix Wielkiej Brytanii w swoich bolidach alternatory w ubiegłorocznej specyfikacji.

Francuski dostawca silników chce tym samym uniknąć problemów z Grand Prix Europy, gdzie przez awarie alternatorów z rywalizacji odpadli Sebastian Vettel i Romain Grosjean. Ponoć przez ten sam problem odpadł również Witalij Pietrow z Grand Prix Monako.

Ten problem tworzy niezłą zagadkę - możemy przeczytać w raporcie Auto Motor und Sport. Nawet Renault dokładnie nie wie, co spowodowało awarie.

Remi Taffin z Renault Sport F1 stwierdził, że testy fabryczne po wyścigu w Walencji wykazały pewne sygnały, lecz nie dokładną przyczynę problemów. Francuz również potwierdził, że ekipy korzystające z jednostek napędowych Renault, będą posiadały w swoich bolidach alternatory w ubiegłorocznej specyfikacji.

Jesteśmy przekonani, że to więcej się nie powtórzy, choć w tej chwili nie możemy zidentyfikować problemu w stu procentach - powiedział Remi Taffin, dodając, iż Renault również dokonało zmian w mapowaniu silnika. Naszym zdaniem te działania są wystarczające.

Źródło: onestopstrategy.com

OSTATNIE POKREWNE TEMATY