Auto GP rozważa uruchomienie zimowej serii

Ponadto seria może w przyszłym roku ponownie towarzyszyć WTCC w zamorskich rundach
16.07.1301:41
Paweł Zając
2621wyświetlenia

Organizatorzy Auto GP poinformowali, że rozważają rozegranie zimowej serii po zakończeniu obecnego sezonu. Zdaniem szefa mistrzostw, Enzo Coloniego, wyścigi w zimie zwiększyłyby popularność mistrzostw.

Podczas weekendu na Mugello przedstawiono także ekipom propozycję kalendarza na przyszły rok, który przewiduje ponowne towarzyszenie WTCC, także podczas zamorskich rund takich jak USA, Argentyna, Japonia, czy Chiny.

Rozmawialiśmy z zespołami i przedstawiliśmy im możliwe opcje na sezon 2014 - powiedział Coloni. Zostając w Europie, pomimo niższego budżetu, oferujemy skonsolidowany, długoterminowy format. Bardzo byśmy jednak chcieli odwiedzić nowe miejsca i dać naszym klientom nową motywacje. Ponadto, chcielibyśmy zostać w Brnie na testy, a także poważnie rozważamy uruchomienie zimowej serii.

Menedżer ekipy Virtuosi Racing, Andy Roche, powiedział, iż zespoły wspólnie rozważą propozycję i dadzą organizatorom odpowiedź przed kolejna rundą na Nurburgringu. Zaproponowany kalendarz ma swoje plusy i minusy. Seria staje się coraz atrakcyjniejsza w oczach kierowców i po prostu musimy zdecydować w jakim kierunku chcemy iść. Enzo pozna nasze zdanie przed kolejną rundą w Niemczech.

John Sears z Super Nova dodał natomiast: Myślę, że większość zespołów, chciałaby zamorskich wyścigów jeśli nie znalazłoby to budżetu. To musiałoby oznaczać znalezienie sponsora dla serii, który wspomógłby finansowo te wyścigi. Ciężko powiedzieć jak realne jest ściganie się w Argentynie czy Japonii, jeśli zwiększy to budżet o ponad 100 tysięcy euro. Jazda w USA pomogłaby nam jednak przyciągnąć nowych kierowców, a więcej wyścigów poza Europą dodatkowo wypromowałoby nas w stosunku do FR 3.5 czy GP3. Ponadto jazda z WTCC zapewniła by nam transmisje w Eurosporcie.

Źródło: autosport.com

KOMENTARZE

6
Sar trek
16.07.2013 01:28
Trzeba przyznać, seria ta ma potencjał. Szybkie bolidy, fajne tory i dwóch byłych kierowców Formuły 1. Jakby to wszystko dobrze poprowadzić, to można by z tego zrobić coś, co w Europie dorównałoby popularnością Indycar w USA. Byle by tego nie zmarnować. Sezon zimowy to fajny pomysł, człowiek cierpi wtedy na niedostatek wyścigów. Co do rund zamorskich nie jestem już tak przekonanym, bo rosnące koszty doprowadziły już niejedną serię do upadku. Byle zrobili to mądrze. Robienie z tego natomiast kolejnej serii juniorskiej nie miałoby sensu, lepiej, gdyby to było uważane za coś takiego jak Mistrzostwa Europy, albo właśnie Indycar.
adnowseb
16.07.2013 10:26
Obciąży to zespoły,oj obciąży.
Kamikadze2000
16.07.2013 08:05
Jeżeli to nie wpłynie negatywnie na letnią edycję, to czemu nie. ;) Zawsze lepiej coś obejrzeć z motorsportu w czasie zimy. :)
Europejczyk
16.07.2013 06:23
AutoGP jest super ! Jak będzie wiięcej wyścigów na Eurosporcie, to już w ogóle bomba :)
Berni
16.07.2013 06:20
Wyścigi po za Europą to dobry pomysł, tylko żeby nam tu nie wyszło kolejne A1GP...
Sasilton
16.07.2013 04:40
winter is coming