Marussia nawiązuje współpracę z Ferrari

Ekipa będzie zaopatrywana w silniki i skrzynie biegów
16.07.1311:34
Łukasz Godula
2783wyświetlenia

Marussia potwierdziła, że będzie używała nowych silników V6 turbo produkowanych przez Ferrari od początku przyszłego sezonu.

Umowa jest częścią szerszego programu współpracy, który zakłada zaopatrywanie zespołu w skrzynie biegów i związane z tym systemy. Dyrektor wykonawczy zespołu, Andy Webb podkreślił istotność umowy dla długoterminowej przyszłości ekipy.

Ciężko wyrazić jak istotnym dla zespołu jest ten krok naprzód - powiedział Webb. Nie tylko zyskamy na podzespołach najbardziej utytułowanego producenta silników w F1, ale również dajemy znak, że nasze zaangażowanie w ten sport nie zmienia się i jesteśmy zdeterminowani, by utrzymać ten progres.

Nowa jednostka napędowa, która zadebiutuje w przyszłym roku reprezentuje największą zmianę rozwojową w tym sporcie od czasu wprowadzenia silników V8, a co ważniejsze zdecydowanie zwiększa udział systemu odzyskiwania energii. Nie możemy się doczekać pracy z Ferrari podczas tej ekscytującej nowej ery w F1.

Marussia używała silników Coswortha od czasu dołączenia do F1 w 2010 roku. Webb podziękował za pracę włożoną przez brytyjskiego producenta w czasie ostatnich czterech sezonów.

Chcielibyśmy również podziękować Cosworthowi, z którym współpracowaliśmy od naszego debiutu w F1 - powiedział Webb. Dzieliliśmy istotną część naszej wędrówki i Cosworth był integralnym elementem naszego postępu. Będziemy dalej pracowali razem przez drugą połowę sezonu, by osiągnąć wszystkie zakładane cele zanim Cosworth odejdzie z tego sportu.

Pomimo nowej współpracy z Ferrari, Marussia będzie kontynuowała podobne partnerstwo z McLarenem. Umowa z ekipą z Woking obejmuje używanie obiektów aerodynamicznych, takich jak tunel, więc nie będzie sprzeczności interesów z dostawami silników.

Marussia potwierdziła również, że ich konsultant techniczny, Pat Symonds odszedł z zespołu ze skutkiem natychmiastowym.

Źródło: autosport.com

KOMENTARZE

4
adnowseb
16.07.2013 12:29
@kemek Nie rozumiesz o co chodzi? (postaram się ''jaśniej''wyrażać w przyszłości) specjalnie dla tych.......''zdziwionych'' @mikwok To właśnie miałem na myśli :)) pozdro:))
mikwok
16.07.2013 12:28
@kemek Jak Williams się nie przebudzi to Marussia w przyszłym sezonie będzie dawać radę nawet jemu. Chyba oto chodziło @adnowseb. Zgadzam się z tą opinią, z wnętrznościami od Ferrari na pewno będą mocniejsi niż teraz.
kemek
16.07.2013 11:48
@adnowseb Przecież Williams jeździ na silnikach Renault. Dziwny ten Twój komentarz.
adnowseb
16.07.2013 10:23
Koniec Coswortha :(( Mimo sentymentu do tej firmy cieszę się,że Marussia ''przeszła'' na Ferrari. Dawali radę Caterhamowi teraz kolej na innych. WILLIAMS przebudź się.