Jolyon Palmer prowadzi rozmowy z Caterhamem?

Tymczasem Finbarr O'Connell umniejszył szanse Alice Powell na start w pierwszym treningu
13.11.1410:11
Mateusz Szymkiewicz
1200wyświetlenia

Daily Mail donosi, że Jolyon Palmer prowadzi rozmowy z zespołem Caterham odnośnie startu w Grand Prix Abu Zabi.

Brytyjczyk jest tegorocznym mistrzem serii GP2 i jak ujawnił przed kilkoma miesiącami, jego celem na sezon 2015 jest zabezpieczenie sobie posady w Formule 1. Teraz jak donoszą media, 23-latek prowadzi negocjacje z zespołem Caterham, w celu umożliwienia mu startu w kończącym obecne zmagania Grand Prix Abu Zabi.

Wczoraj negocjacje z ekipą potwierdziła Alice Powell, która złożyła propozycję startu w pierwszej sesji treningowej, w zamian za podarowanie 35 tysięcy funtów. Mimo to Finbarr O'Connell, który stoi na czele firmy komorniczej Smith & Williamson, będącej właścicielem Caterhama, ujawnił, że jest tylko zainteresowany pozyskaniem zawodników, którzy wezmą udział we wszystkich sesjach. Mamy pięciu kierowców, którzy są naprawdę zainteresowani startem. Niezależnie od tego, dwóch z nich weźmie udział we wszystkich sesjach- powiedział O'Connell.

Stajnia z Leafield obecnie zbiera pieniądze od kibiców na start w wyścigu na torze Yas Marina i na dzień przed zakończeniem akcji, na konto zespołu wpłynęło niewiele ponad połowa wymaganych środków. Docelowa kwota to 2 350 000 funtów.

KOMENTARZE

1
Kamikadze2000
13.11.2014 10:15
Dla dobra GP2 niech zadebiutuje w F1. ;)