O'Connell: Pozwolenie na wystawienie bolidu z 2014 roku bardzo pomaga

Administrator ma nadzieję, że przekona to potencjalnych nabywców ekipy do inwestycji.
01.12.1415:20
Nataniel Piórkowski
1831wyświetlenia

Pozwolenie Caterhamowi na wystawienie w przyszłorocznym sezonie tegorocznego samochodu, co powinno ułatwić proces poszukiwania nabywcy - przekonuje Finbarr O'Connell.

Dzięki zaaprobowaniu propozycji przez Komisję F1, ekipa z Leafield będzie mogła rozpocząć przyszłoroczne mistrzostwa korzystając z konstrukcji CT03, co pozwoli zmniejszyć koszty, a także - biorąc pod uwagę sam przeciągający się proces sprzedaży - ocalić stajnię przed upadkiem.

Komisja F1 i FIA zgodziły się co do tego, że jeśli takie pozwolenie miałoby pomóc słabszym zespołom, to mogą one używać tegorocznych samochodów w przyszłym sezonie, dzięki czemu zyskają czas i powiększą wachlarz dostępnych opcji. Taki ruch leży w interesie wszystkich podmiotów z którymi prowadzę negocjacje. Daje im wybór, łatwiejsze wejście w środowisko F1, jeśli oczywiście się na to zdecydują. To duża pomoc - przekonywał administrator Caterhama w rozmowie z Press Association.

Chociaż O'Connell przyznał w Abu Zabi, że aby przetrwać jego zespół musi znaleźć kupca w ciągu trzech tygodni, to teraz zapewnia, że nie ma presji, by ewentualna transakcja została zrealizowana przed Bożym Narodzeniem. Jeśli doszłoby do tego przed świętami to idealnie. Nie jest to jednak coś koniecznego. Oczywiście im wcześniej tym lepiej i zachęcam ludzi tak mocno, jak tylko mogę.

Decyzja o kupnie takiego zespołu jest bardzo trudna. Wiadomo jakie są koszty prowadzenia takiego biznesu. Rozmawiam z kilkoma zainteresowanymi podmiotami i wierzę, że któraś z nich zdecyduje się na inwestycję. Liczba zainteresowanych wzrosła. Dwa podmioty są silniejsze, trzeci trochę mniej.

KOMENTARZE

4
Gszegosz
01.12.2014 07:49
Proponuję zlikwidować kilka szykan na torach, od teraz będą dwie ruchome.
marion6660
01.12.2014 06:26
Jak nie mają kasy na starty w F1 to do GP2. Nie potrzeba w F1 bolidów po to by tylko były dla ilości.
jpslotus72
01.12.2014 03:51
Rzeczywiście - start w nowym sezonie z bolidem, dzięki któremu zespół zdobył w tym roku pierwsze miejsce od końca, to propozycja nie do odrzucenia dla inwestorów...
rno2
01.12.2014 02:46
Wszystko fajnie, tylko przyszłoroczne konstrukcje będą pewnie szybsze od tych z 2014 r. o 1-2 sekundy. A strata Caterhama zwiększy się z 5 do 7 sekund. Jaki jest w tym sens?