Kubica będzie kontynuował rywalizację w Rajdzie Monte Carlo

Po czwartkowych problemach Polak został zmuszony do skorzystania z Rally2.
23.01.1507:24
Nataniel Piórkowski
1612wyświetlenia

Pomimo pecha z czwartkowego wieczora, Robert Kubica będzie kontynuował rywalizację w Rajdzie Monte Carlo korzystając z procedury Rally2.

Nie najlepszy początek - kapeć na pierwszym oesie, awaria alternatora na drugim, spróbujemy powalczyć jutro - napisał Polak po dwóch czwartkowych odcinkach specjalnych na swoim profilu na Facebooku. Wcześniej, przed powrotem na serwis Kubica i jego pilot - Maciek Szczepaniak próbowali naprawiać swą rajdową Fiestę RS WRC na odcinku dojazdowym.

Starania te zakończyły się jednak niepowodzeniem, a dodatkowo krakowianin został zatrzymany przez francuską policję za jazdę bez włączonego oświetlenia pojazdu.

Skorzystanie z Rally2 wiąże się z nałożeniem na polską załogę dziesięciu minut kary. Spadnie ona na odległe miejsce w klasyfikacji generalnej, tracąc ostatecznie wszelkie szanse na osiągnięcie zadowalającego rezultatu.

KOMENTARZE

5
dragoneak
23.01.2015 08:41
@slawek_s Wiesz, że dzwony biją, lecz nie wiesz w jakim kościele. Zanim się kogoś poprawi czasami warto sprawdzić czy ma się rację. Każdemu zdarza się popełnić błąd, ale sposób w który Ty ten "błąd" wytknąłeś nie był zbytnio grzeczny. Owszem, nie z przymiotnikami piszemy łącznie, ale dotyczy to przymiotników w stopniu równym. Przymiotniki w stopniu wyższym i najwyższym najczęściej piszemy rozdzielnie. Jeśli 'nie' jest wykładnikiem zaprzeczenia to zawsze piszemy rozdzielnie. Forma "nie najlepszy" jest jedyną poprawną.
Satch
23.01.2015 07:55
@slawek_s Na tej stronie nierzadko zdarzają się przeróżne lapsusy, ale w tym przypadku pisownia jest jak najbardziej poprawna. http://sjp.pwn.pl/slowniki/nie-najlepszy.html
HojrakThuzlifyCzuek
23.01.2015 07:54
uczy się xDDD
slawek_s
23.01.2015 07:29
ja rozumiem, że nie podkreśliło na czerwono, ale "Nie najlepszy" w tej konstrukcji językowej czyni zdanie bezsensownym. Czasem to "nie" piszemy łącznie i tak powinno być tym razem.
Byczek
23.01.2015 06:44
Złe dobrego początki... miejmy nadzieję ;)