Adderly Fong drugim kierowcą rozwojowym Lotusa

25-latek połączy swoje obowiązki ze startami w GP3 i za kierownicą samochodu GT
24.03.1509:34
Mateusz Szymkiewicz
1474wyświetlenia

Zespół Lotus potwierdził zakontraktowanie Adderly'ego Fonga w roli kierowcy rozwojowego.

Stajnia z Enstone kilka tygodni temu potwierdziła zatrudnienie na tej funkcji Carmen Jordy, natomiast dzisiaj do Hiszpanki dołączy Fong. Zawodnik z Hong Kongu, który ma na swoim koncie tytuł mistrza w chińskim Audi R8 LMS Cup, spędził ubiegły sezon w GP3, natomiast podczas Grand Prix Abu Zabi otrzymał możliwość poprowadzenia bolidu Saubera podczas pierwszej sesji treningowej.

Do zadań 25-latka ma należeć praca w symulatorze oraz obecność na wyścigach Grand Prix wraz zespołem Lotusa. Fong swoje obowiązki połączy z trzecim sezonem startów w GP3 oraz z udziałem w wyścigach za kierownicą samochodu GT.

To jest świetna okazja dla mojej kariery, będę w stanie się nauczyć jak funkcjonuje zespół Formuły 1 podczas weekendów Grand Prix i to pozwoli mi dokonać postępu w przyszłości jako kierowcy - powiedział Adderly Fong. Jestem szczęśliwy, aczkolwiek nie mam zamiaru spocząć na laurach, ponieważ to pierwszy z wielu do wykonania kroków. Mam zamiar zostać pierwszym chińskim kierowcą, który weźmie udział w Grand Prix Formuły 1, co pomoże wypromować ten sport zarówno w Chinach jak i Hong Kongu. W tej współpracy pomiędzy mną a Lotusem drzemie duży potencjał, więc nie mogę się doczekać aż rozpocznę moją rolę.

KOMENTARZE

3
enstone
24.03.2015 08:03
Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze.... innego wytłumaczenia tej sytuacji z zatrudnieniem Fong'a i Jordy nie widzę.
Kamikadze2000
24.03.2015 05:42
To się dorobili talentów... ;)
Indy
24.03.2015 09:26
Duży upgrade w porównaniu do Jordy bo Fong przez półtora roku startów w GP3 zdobył 2 punkty dzięki 9 pozycji w feature race na Silverstone.