Potencjalni nabywcy udziałów F1 chcą pozostania Ecclestone'a

Brytyjczyk przyznaje jednak, że CVC nie zamierza pozbywać się pakietu kontrolnego w Grupie F1.
08.10.1520:08
Nataniel Piórkowski
737wyświetlenia


Bernie Ecclestone zdradził, że trzy podmioty rozważające zakup pakietu kontrolnego udziałów w Grupie Formuły 1, zwróciły się do niego z prośbą o dalsze szefowanie FOM.

Pomimo sugestii mówiących o tym, iż ewentualny nowy właściciel F1 mógłby dokonać zmian w strukturze zarządzającej sportem, Ecclestone ujawnił: Trzy osoby które są zainteresowane kupnem poprosiły mnie o podpisanie kontraktu, na mocy którego miałbym z nimi zostać.

Ecclestone zaznaczył, iż jego zdaniem problemy z jakimi mierzy się obecnie sport, a więc skarga Saubera i Force India rozpatrywana przez Komisję Europejską oraz niepewność dotycząca przyszłości stajni Red Bulla i Toro Rosso, które starają się zapewnić sobie kontrakty na dostawy jednostek napędowych w sezonie 2016, nie zniechęcą potencjalnych nabywców do dokonania transakcji zakupu.

Każdy kto śledzi Formułę 1 wie, że podobne sprawy towarzyszyły nam milion razy. Mamy trzy osoby zainteresowane kupnem. Rozmawiały z nami trochę, a teraz są dużo bardziej chętne do przejęcia udziałów. Jeśli ich obecny właściciel będzie chciał je sprzedać, to je sprzeda - skwitował.

Ecclestone: CVC nie chce sprzedawać swoich udziałówEcclestone, który sam dysponuje około pięcioprocentowymi udziałami w Formule 1, zapewniał jednak przed startem weekendu o Grand Prix Rosji, że nie jest zainteresowany ich sprzedażą.

Brytyjczyk przyznał także, że podobne stanowisko prezentuje obecny właściciel pakietu kontrolnego - fundusz inwestycyjny CVC: Ja sam nie jestem zainteresowany sprzedażą udziałów. Pan McKenzie, a więc właściciel pakietu kontrolnego, także nie zamierza pozbywać się swojej części. Jeśli ktoś chce coś kupić, a druga strona nie chce tego sprzedać, to naturalnie pojawia się problem.

KOMENTARZE

3
kemot
09.10.2015 08:31
http://wtf1.co.uk/wp-content/uploads/2012/05/bernie.jpg Raczej to jego włosy - Bernie ma po prostu już dosyć mocną cofniętą linię włosów, a że ma dłuższe włosy, to te upadające na czoło wyglądają trochę, jak z peruki :D Chociaż nie zmienia to faktu, że może mieć perukę, ale wątpię.
Kamikadze2000
09.10.2015 07:22
Nie zdziwiłbym sie... a może stosuje rewolucyjny preparat na porost włosów... ;) Kto go tam wie.
kurcjusz
09.10.2015 07:07
Mam wrażenie, że to co on ma na głowie to peruka. Jak sądzicie?