Wolff: Mercedes dysponuje idealnym składem kierowców

Austriak podkreśla, że Mercedes wspiera zdrową rywalizację Hamiltona i Rosberga.
19.12.1512:03
Nataniel Piórkowski
988wyświetlenia


Zdaniem szefa działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolffa, nawet pomimo licznych kontrowersji, Lewis Hamilton oraz Nico Rosberg stanowią idealny duet kierowców.

Relacje pomiędzy Hamiltonem i Rosbergiem uległy znaczącemu pogorszeniu w 2014 roku, kiedy obaj kierowcy stanęli przed szansą walki o mistrzostwo świata na fali absolutnej dominacji Mercedesa.

Wolff przekonuje jednak, że nawet pomimo tego obaj kierowcy w doskonały sposób pomagają jego zespołowi w utrzymywaniu pewnej przewagi nad resztą stawki.

Gdybyśmy mieli u siebie dwóch Hamiltonów, zespół mógłby eksplodować. Jeśli ścigałoby się dla nas dwóch Rosbergów, to wcale nie byłoby prościej. Duet jakim obecnie dysponujemy jest dobry. To dla nas idealna sytuacja, nawet jeśli czasem pojawiają się trudniejsze momenty. Lewis oraz Nico wykazują zupełnie różne, indywidualne podejścia. To pomaga nam w dokonywaniu postępów - powiedział.

Kontrowersje na torze to integralna część F1 i ostatnią rzeczą, jaką chcielibyśmy robić, byłoby ich blokowanie. Filozofia Mercedsa zakłada pozwalanie im na toczenie ze sobą ostrej rywalizacji, jeśli tylko nie skończy się ona kolizją. Nasi kierowcy muszą szanować to, że cały zespół pracuje z ogromnym poświęceniem i po prostu nie mogą wylądować poza torem - dodał na łamach Auto Motor und Sport.

KOMENTARZE

2
macieiii
20.12.2015 10:42
ostatni akapit z resztą jest sprzeczny sam w sobie więc niech nam nie obiecują czegoś co i tak wezmą pod widełki "celów zespołowych"
mario_f
19.12.2015 11:17
Po sezonie łatwo powiedzieć :-)