DAMS potwierdza skład kierowców na 2016 rok

Zespół będzie posiadał w swoich szeregach Alexa Lynna i Nicholasa Latifiego
19.12.1511:11
Łukasz Godula
4532wyświetlenia

Wielokrotny mistrz GP2, zespół DAMS potwierdził, że w przyszłym roku ich samochodami będą jeździli Alex Lynn (kierowca rozwojowy Williamsa) oraz Nicholas Latifi.

Lynn wygrał dwa wyścigi w ostatnim sezonie, po tym jak przeszedł do serii jako mistrz GP3, podczas gdy Latifi zaliczył kilka wyścigów w GP2 z zespołem MP, jako uzupełnienie programu w Formule Renault 3.5.

W historii DAMS mieliśmy już takich kierowców jak: Romain Grosjean, Davide Valsecchi i Jolyon Palmer, którzy zdobyli mistrzostwo serii. Szef zespołu, Jean-Paul Driot przyznał jednak, że 2015 rok był trudniejszy, gdyż musieli radzić sobie z dwoma debiutantami za sterami swoich maszyn. U boku Lynna jeździł w tym sezonie protegowany Red Bulla, Pierre Gasly.

Podpisując kontrakt z dwoma debiutantami, wiedzieliśmy, że będzie bardzo trudno utrzymać oba tytuły mistrzowskie, gdyż ta seria bardzo mocno premiuje doświadczenie - stwierdził Driot. Niemniej jednak ogrom pracy i stały progres dały w zamian trzecie miejsce w klasyfikacji zespołów. Będziemy kontynuowali pracę z Alexem, który stale prezentował podejście zwycięzcy i będzie liderem zespołu w przyszłym roku.

Jesteśmy również bardzo zadowoleni z możliwości powitania Nicholasa, który pokazał już swoją prędkość podczas ostatnich testów w Abu Zabi, gdzie ustanowił najlepszy czas i zdecydowanie zdziwi wielu ludzi w przyszłym sezonie. Z tym połączeniem prędkości, entuzjazmu, doświadczenia, DAMS jest teraz gotowy na walkę o mistrzostwo w 2016 roku.

Lynn uważa, że dokonał w ostatnim sezonie ogromnych postępów ze swoją ekipą. Dzięki zespołowi poprawiłem się w każdym aspekcie jazdy, zwłaszcza jeśli chodzi o radzenie sobie z dystansem wyścigu - powiedział Anglik. Jestem teraz lepiej przygotowany i gotowy na walkę o zwycięstwo w każdym wyścigu Celem jest zdobycie mistrzostwa.

Tymczasem umowa Latifiego oznacza, że Gasly odejdzie z DAMS. Póki co jest łączony z przejściem do nowego zespołu w GP2 - Prema.