Steiner: Ferrari nie ma dużej straty do Mercedesa

Szef Haasa zaznaczył również, iż na tę chwilę w środku stawki jest ciaśniej niż przed rokiem.
01.03.1717:04
Nataniel Piórkowski
1475wyświetlenia


Szef Haas F1 Team - Gunther Steiner uważa, że po dwóch pierwszych dniach testów w Barcelonie, Ferrari nie dysponuje przesadnie dużą stratą do Mercedesa.

W poniedziałek najlepszym czasem okrążenia popisał się Lewis Hamilton w Mercedesie W08. We wtorek z kolei rekordowy wynik uzyskał na miękkich oponach Kimi Raikkonen z Ferrari.

Zapytany o to, czy Mercedes po raz kolejny znajduje się we własnej lidze, Steiner odparł: Nie. Myślę, że Ferrari także radzi sobie całkiem dobrze. Nie sądzę, by Ferrari było w tym roku daleko za Mercedesem. To bardzo zachęcająca oznaka.

Szef stajni z Kannapolis obawia się jednak, że Mercedes i Ferrari dysponują znaczącą przewagą nad resztą stawki. Powiedzmy, że dwa zespoły z czołówki są daleko przed pozostałymi, ale sam środek stawki jest w tym roku nieco bardziej konkurencyjny. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że nie poznaliśmy jeszcze realnego tempa tych bolidów.

Jesteśmy podekscytowani. Kierowcy uwielbiają nowe samochody, bo są cięższe, bardziej wymagające fizycznie - ogólnie stanowią dużo większe wyzwanie dla zawodników. Dla naszych chłopców wszystko jest zupełnie nowe. Ludzie z natury kochają nowe rzeczy, więc zmiana przepisów była naprawdę dobrym posunięciem - podsumował Steiner.

KOMENTARZE

2
marios76
01.03.2017 09:47
Większą strata, mniejsza strata... co za różnica!? Kurka wodna, kiedy ktoś będzie miał nad nimi PRZEWAGĘ??? Monopol w żadnym sporcie nie jest czymś korzystnym. Jest nudny, zniechecajacy...
derwisz
01.03.2017 06:25
Dysponując takim zestawem kierowców mieć równorzędny bolid (w co wątpię) to za mało. Ferrari chcąc zdetronizować Mercedesa musi mieć wyraźnie lepszy bolid niż rywale.