Autosport: Red Bull podjął decyzję o zmianie dostawcy silników

Od sezonu 2019 zespół ma rozpocząć współpracę z Hondą.
19.06.1806:30
Nataniel Piórkowski
2894wyświetlenia


Źródła magazynu Autosport potwierdziły, że Red Bull podjął decyzję o podpisaniu z Hondą kontraktu na dostawy jednostek napędowych od sezonu 2019. Do oficjalnego potwierdzenia tego faktu może dojść przed startem Grand Prix Francji.

Podczas wyścigowego weekendu w Kanadzie Red Bull zebrał dane dotyczące osiągów najnowszych ewolucji jednostek Hondy i Renault. Wiadomo, że poprawki wprowadzone przez japońskiego producenta przy okazji rundy w Montrealu zapewniły znaczącą poprawę osiągów.

Według wstępnych planów austriacki zespół miał poczekać z podjęciem ostatecznej decyzji w sprawie dostawcy silników do domowego wyścigu w Austrii.

Okazuje się jednak, że w poniedziałek wieczorem władze Red Bulla zakomunikowały zewnętrznym partnerom, iż od 2019 roku zespół rozpocznie współpracę z Hondą. Ekipa nie skomentowała ustaleń Autosportu. Nie wiadomo także, kiedy oficjalnie ogłosi swoją decyzję. Pojawiają się jednak sugestie o tym, iż może do tego dojść jeszcze przed nadchodzącym wyścigiem na torze Paul Ricard we Francji.

Podczas Grand Prix Kanady dyrektor zarządzający Renault Sport - Cyril Abiteboul, wyjaśniał: Rozumiem na co liczą. Liczą na przywileje techniczne i komercyjne. Pozostawanie klientem i partnerem Renault daje zupełnie inny status niż zostanie fabrycznym zespołem Hondy. Doceniam to, ale szczerze mówiąc mają z nami szansę, by ponownie zostać mistrzami świat. Nie mogę wypowiadać się za Hondę.

KOMENTARZE

5
the flying finn
19.06.2018 08:19
@maciejas512 oczywiście że zasilanie innych zespołów sprzętem / silnikami było dla nich dobrym interesem. Ale dziś wszystko wskazuje na to, że kluczowym jest interes sportowy pt. zespół fabryczny. I chwała! Dla kibiców to fajny układ. Mariaż McLaren - Renault (bogowie jak to brzmi, gdzie Rzym a gdzie Krym... do dziś nie wierzę), jest i tak najprawdopodobniej na chwilę. Zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie. @raafal sami ciężko na to zapracowali...
raafal
19.06.2018 08:06
Raczej nie mieli innego wyjścia. Relacje z Renault były już bardzo trudne i po części sami do tego doprowadzili.
maciejas512
19.06.2018 07:02
Czyli co? z silnikami Renault jako zespół kliencki zostaje tylko McLaren? A pamiętam jak ich silniki napędzały aż 4 zespoły. Może to sprawi, że Renault skupi się bardziej na sobie i pociśnie RBR? Było by to ciekawe :D
sasza82
19.06.2018 06:54
Mnie osobiście cieszy ten fakt, bo skończy się wieczne narzekanie, że brakuje mocy, że to, że tamto. Teraz niech Honda weźmie na barki ten ciężar, bo nie ma co ukrywać, że RBR to ciężki partner do współpracy.
stasek44
19.06.2018 06:20
Odważna decyzja. Do końca myślałem, że to tylko blef. Chociaż są też i plusy takiego rozwiązania - Max jeżdżąc dalej od czołówki będzie miał mniejsze prawdopodobieństwo, że skasuje pretendenta do tytułu w trakcie wyścigu...