Mazepin wygrywa niedzielny wyścig GP3 na Spa

W dzisiejszych zawodach dominowała ekipa ART
26.08.1812:35
Łukasz Godula
4271wyświetlenia

Junior Force India, Nikita Mazepin zwyciężył w dzisiejszym sprincie GP3 na torze w Spa, a jego ekipa zajęła również trzy kolejne miejsca, tymczasem Anthoine Hubert powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej.

Joey Mawson i Jake Hughes startowali z pierwszego rzędu, jednak kierowca zespołu Arden miał problem z ruszeniem z miejsca, spadając w dół tabeli gdy szarżę przypuściły samochody ART. Callum Ilott, drugi w mistrzostwach, próbował wyprzedzić Mawsona na drugim okrażeniu, ale atak się nie powiódł i spadł za Mazepina i Hughesa.

Mazepin wyprzedził później Hughesa w walce o pozycję lidera, po czym stale budował przewagę i utrzymał opony w dobrym stanie wystarczająco długo, by wygrać wyścig, pomimo faktu, że Hubert doganiał go w ostatnim etapie zawodów.

Hubert startował dziś szósty i krok po kroku wypracowywał sobie awans w górę stawki, przypuszczając kilka manewrów na prostej Kemmel. Na kilka okrążeń utknął za swoim najbliższym rywalem, Ilottem, ale ostatecznie pokonał go w Les Combes w walce o drugie miejsce.

Hughes utrzymywał czwarte miejsce, jednak później spadł o kilka pozycji. Pedro Piquet nie wytrzymał szarży Huberta, jednak dzięki piątej pozycji, jak również wczorajszej czwartej, dołożył sporo punktów do swojego dorobku w klasyfikacji generalnej.

Giuliano Alesi zakończył problematyczny weekend na szóstym miejsce, podczas gdy debiutujący w GP3 Richard Verschoor awansował o 10 miejsc dzięki świetnej jeździe, zajmując siódmą lokatę.

Ryan Tveter obronił się przed dwójką z zespołu Jenzer, Tatianą Calderon oraz Juanem Manuelem Correą, dzięki czemu zgarnął dziś ostatni punkt za ósme miejsce.

P.Kierowca (Nr)Nar.SamochódOkr.Czas/strataPkt.
1Nikita Mazepin (3)Dallara GP3/16130h27m45,47715
2Anthoine Hubert (2)Dallara GP3/1613+0:01,84012
3Callum Ilott (1)Dallara GP3/1613+0:04,65810
4Jake Hughes (4)Dallara GP3/1613+0:09,3388
5Pedro Piquet (5)Dallara GP3/1613+0:11,0276
6Giuliano Alesi (6)Dallara GP3/1613+0:12,1044
7Richard Verschoor (22)Dallara GP3/1613+0:19,2502
8Ryan Tveter (7)Dallara GP3/1613+0:24,3631
9Tatiana Calderon (9)Dallara GP3/1613+0:24,751
10Juan Manuel Corea (10)Dallara GP3/1613+0:24,880
11Gabriel Aubry (14)Dallara GP3/1613+0:26,476
12Niko Kari (24)Dallara GP3/1613+0:28,465
13Simo Laaksonen (19)Dallara GP3/1613+0:32,841
14Julien Falchero (15)Dallara GP3/1613+0:34,298
15Jannes Fittje (11)Dallara GP3/1613+0:34,563
16Diego Menchaca (20)Dallara GP3/1613+0:36,020
17Joey Mawson (16)Dallara GP3/1611+2 okr.
Niesklasyfikowani
18Devlin DeFrancesco (23)Dallara GP3/1610
19Leonardo Pulcini (18)Dallara GP3/167
Nie wystartowali
20David Beckmann (8)Dallara GP3/160
Najszybsze okrażenie: Nikita Mazepin - 2:06,738 na 4 okrążeniu (+2 pkt.)