Wolff: Michael Schumacher na zawsze zmienił Formułę 1

Siedmiokrotny mistrz świata świętuje w czwartek pięćdziesiąte urodziny.
03.01.1912:36
Nataniel Piórkowski
2673wyświetlenia


Szef zespołu Mercedesa - Toto Wolff docenia olbrzymi wpływ Michaela Schumachera na Formułę 1.

Niemiec, który obchodzi w czwartek pięćdziesiąte urodziny, pozostaje najbardziej utytułowanym kierowcą serii Grand Prix, z siedmioma mistrzostwami świata i 91 zwycięstwami w wyścigach. W tabeli wszech czasów plasują się za nim Lewis Hamilton oraz Juan Manuel Fangio.

Michael miał olbrzymi wpływ na Formułę 1. Nie tylko ustanowił niesamowity rekord - rekord, który do tej pory nie został pobity, ale także ukształtował i na zawsze zmienił nasz sport. To przez Michaela Formuła 1 weszła na zupełnie nowy poziom w zakresie przywiązania do detali i wiedzy technicznej.

Michael robił wszystko z wielką determinacją - od odpraw z inżynierami po trening fizyczny. Zawsze szukał nowych sposobów, aby poprawić swoje osiągi na torze - dodał Wolff.

Austriak docenia także wkład Schumachera w obecne sukcesy ekipy Srebrnych Strzał. 50-latek ścigał się dla stajni z Brackley przez trzy lata po niespodziewanym powrocie do startów w F1 w sezonie 2010.

Michael był jednym z twórców sukcesów, jakie świętowaliśmy w pięciu ostatnich latach. Nie ma drugiego takiego kierowcy jak on. Jego wszechstronne doświadczenie w wielkim stopniu pomogło w rozwoju teamu Mercedesa. Dołączając z powrotem do stawki Formuły 1 odegrał kluczową rolę. Był jednym z tych, którzy wylali fundamenty pod przyszłe sukcesy. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wszystko, co dla nas zrobił. Dzisiaj nasze serca kierują się ku tobie - wszystkiego najlepszego Michael!.

KOMENTARZE

3
Saruto
03.01.2019 03:12
Gdyby nie Schumi, to Brawn by się nie przekształcił w Mercedesa.
JuJu_Hound
03.01.2019 12:42
Dostawał regularne manto od Nico. Nie oszukujmy sie, jego powrot byl rozczarowaniem patrzac na to co osiagnal wczesniej. A sam Schumi nie planowal odchodzic, przyjdcie Lewisa wymusilo definitywny koniec jego kariery. A to piarowa gadka w zwiazku z 50tymi urodzinami Schumiego, ktoremu jak zwykle życzę zdrowia.
Dejmon
03.01.2019 11:53
A Waszym zdaniem jaki był wkład Schu w dzisiejsze sukcesy Mercedesa?