Le Parisien: Schumacher przebywa w szpitalu w Paryżu

Siedmiokrotny mistrz świata miał znaleźć się pod opieką renomowanego kardiochirurga.
10.09.1908:29
Mateusz Szymkiewicz
1880wyświetlenia
Embed from Getty Images

Francuski dziennik Le Parisien informuje, że siedmiokrotny mistrz świata Michael Schumacher znalazł się w jednym z paryskich szpitali, gdzie trafił pod opiekę kardiochirurga.

Z raportu gazety, która nie podała swojego źródła, dowiadujemy się, że Niemiec trafił do szpitala Georges-Pompidou European w poniedziałkowe popołudnie. Uważa się, iż Schumacher już wcześniej miał odbyć kilka wizyt w tej placówce. Za opiekę nad 50-latkiem ma odpowiadać zespół podlegający Profesorowi Philippe Menasche, który jest pionierem w leczeniu niewydolności serca komórkami macierzystymi.

Schumacher doznał ciężkich obrażeń mózgu w wypadku na nartach pod koniec 2013 roku. Od tamtej pory kwestia jego stanu zdrowia jest ściśle strzeżoną tajemnicą. Ostatnie oświadczenie rodziny w sprawie siedmiokrotnego mistrza świata pochodzi z 3 stycznia, kiedy to świętował pięćdziesiąte urodziny.

Le Parisien dodaje, że wieloletni doradca medyczny, a także przyjaciel rodziny Profesor Gerard Saillant, ma być obecny w Paryżu przy Michaelu Schumacherze.