Alonso weźmie udział w wybranych testach z McLarenem

Hiszpan będzie pomagał zespołowi w rozwoju bolidów MCL34 oraz MCL35.
27.02.1911:43
Nataniel Piórkowski
1594wyświetlenia


Fernando Alonso otrzyma w tym roku kilka okazji do przetestowania bolidu McLarena.

Dwukrotny mistrz świata, który po ubiegłym sezonie zrezygnował ze startów w F1, weźmie udział w wybranych testach, aby wesprzeć rozwój bolidów MCL34 oraz przyszłorocznego MCL35.

Hiszpan pozostaje związany z McLarenem poprzez program startu w Indy 500. Od teraz kierowca z Oviedo jest także oficjalnym ambasadorem marki brytyjskiej firmy samochodowej.

Zostanie ambasadorem McLarena to prawdziwy zaszczyt - przekonywał Alono. To wyjątkowy zespół. Pomimo wyzwań, z jakimi mierzyliśmy się w ostatnim czasie, nadal takim pozostaje.

Gdy w ubiegłym roku podjąłem decyzję o zaprzestaniu startów w Formule 1, podkreślałem, że widzę siebie zaangażowanego w McLarena przez bardzo długi czas. Jestem zaszczycony obejmując nową rolę, pozwalającą mi na pozostanie blisko zespołu, który postrzegam jako mój duchowy dom.

Dyrektor generalny McLarena - Zak Brown, dodał: Dla każdego zespołu współpraca z kierowcą pokroju Fernando to wielka korzyść. Jego wiedza oraz perspektywa będą pomagać naszym kierowcom i inżynierom, podczas gdy styl i charakter pozostaną bardzo atrakcyjne dla partnerów i fanów.

KOMENTARZE

1
W
27.02.2019 03:09
Wiele bym dał, żeby się dowiedzieć jak wyglądała sytuacja w McLarenie w czasach wojny domowej na linii Alonso-Hamilton. Po tamtych wydarzeniach "duchowy dom" brzmi jak PR dla ludzi z amnezją.