Alonso: Powrót do Formuły 1 nie znajduje się w mojej głowie

Hiszpan ujawnił, że w tym roku czeka go jeszcze osiem pojedynczych startów w wyścigach.
06.06.1910:57
Mateusz Szymkiewicz
1136wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso przyznał, że temat powrotu do Formuły 1 nie zaprząta w tej chwili jego głowy.

Hiszpan wycofał się ze startów po zakończeniu sezonu 2018, pozostając jednak częścią McLarena. Kierowca brał udział z ekipą w testach po Grand Prix Bahrajnu, a także przystąpił do Indianapolis 500.

Alonso podczas rozmowy z kibicami za pośrednictwem mediów społecznościowych zapytany o możliwość powrotu do F1, odpowiedział: W tej chwili nie znajduje się to w mojej głowie.

Hiszpan zapytany również o nieudaną próbę zakwalifikowania do wyścigu Indianapolis 500, który jest częścią „Potrójnej Korony”, dodał: W sporcie, by osiągnąć coś unikalnego, czasem musisz kilka razy próbować i upadać. Przejechałem ponad 300 Grand Prix, by wygrać 32. To tak jak Real Madryt, który potrzebował stu lat, by wygrać 13 tytułów i zostać najbardziej utytułowaną drużyną. Są takie przykłady w sporcie, kiedy szanse na odniesienie sukcesu są niskie, co tylko sprawia, iż późniejsze dokonanie jest unikatowe.

Alonso ujawnił też, że mimo, iż po czerwcowych zmaganiach Le Mans nie będzie zaangażowany w żaden program startów, wciąż będzie czekać go osiem kolejnych ważnych wyścigów.