Webber: Vettel znajduje się w tej chwili na rozdrożu kariery

Australijczyk zwraca uwagę na zrelaksowaną postawę kierowcy Ferrari w 2019 roku.
06.06.1910:35
Mateusz Szymkiewicz
1582wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mark Webber uważa, że Sebastian Vettel znalazł się na rozdrożu swojej kariery w Formule 1.

Niemiec znajduje się pod dużą presją mediów w sezonie 2019. Reprezentant Ferrari jest krytykowany za serię bez zwycięstwa trwającą od ubiegłorocznego Grand Prix Włoch oraz liczne błędy popełniane na torze. Ponadto 31-latek jest mocno naciskany przez nowego partnera - Charlesa Leclerca.

Zdaniem Marka Webbera, który startował u boku Vettela w Red Bullu w latach 2009-2013, czterokrotny mistrz świata może rzeczywiście zastanawiać się nad swoją dalszą przyszłością w F1. Wszystko jest możliwe w Formule 1. To zastanawiające, ponieważ często wyglądał na głodnego sukcesów oraz agresywnego. Z kolei czasem wydaje się być zrelaksowany, gdy dojeżdża drugi lub trzeci, co nie spodziewałbym się, by go satysfakcjonowało.

Musi zadecydować co chce robić w kolejnych kilku latach. Jest na naprawdę cienkiej linii, by kontynuować odnoszenie sukcesów. Zdecydowanie znalazł się na rozdrożu swojej kariery, nawet mentalnie. Tylko Sebastian jest w stanie odnaleźć odpowiedź dla samego siebie. Jedno jest jednak pewne, Ferrari także musi się poprawić - powiedział Australijczyk.