Honda wprowadzi we Francji trzecią ewolucję jednostki napędowej

Producent celuje we wzrost mocy. Daniił Kwiat otrzyma karę cofnięcia na starcie.
19.06.1914:20
Nataniel Piórkowski
1939wyświetlenia


Przy okazji Grand Prix Francji Honda wprowadzi nową specyfikację jednostki napędowej.

Trzecia ewolucja silnika znajdzie się w bolidach startujących w barwach Red Bulla Maxa Verstappena oraz Pierre'a Gasly'ego, a także kierowcy Toro Rosso - Daniiła Kwiata.

Rosjanin przekroczy tym samym regulaminowy limit komponentów i otrzyma karę cofnięcia na starcie. Dążąc do zminimalizowania strat stajnia z Faenzy nie zdecydowała się na zamontowanie nowego silnika w bolidzie Alexa Albona.

Pracując nad poprawkami inżynierowie Hondy koncentrowali się na zwiększeniu mocy jednostki napędowej.

Szef programu Hondy w F1 - Toyoharu Tanabe, powiedział: Na Paul Ricard będziemy korzystać ze zmodyfikowanej jednostki w trzeciej specyfikacji, którą otrzymają Max, Pierre oraz Daniił. Zmiany dotknęły głównie obszar silnika spalinowego i turbosprężarki. Nasi inżynierowie w Sakurze prowadzili bliską współpracę z innymi działami Hondy, a zwłaszcza z departamentem odpowiadającym za rozwój aerodynamiczny jednostki napędowej.

Projektując trzecią ewolucję wprowadziliśmy zmiany w turbosprężarce. Były one możliwe dzięki wiedzy i technologii działu aero oraz bliskiej współpracy z naszym dostawcą - firmą IHI. Dane pozyskane przy okazji testów na hamowni pokazują wzrost mocy w porównaniu z poprzednią wersją jednostki napędowej. Wiemy jednak, że nie jest ona jeszcze na takim samym poziomie jak ta, którą dysponują wiodący w stawce producenci.

To krok we właściwym kierunku. W dalszej części sezonu będziemy kontynuować proces rozwojowy, wykorzystując zasoby, którymi dysponuje cały nasz koncern.