Magnussen oraz Verstappen gotowi podejść do Le Mans ze swoimi ojcami

Jan Magnussen jak co roku wystartował we francuskim klasyku Chevroletem Corvette.
21.06.1910:19
Mateusz Szymkiewicz
543wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kevin Magnussen oraz Max Verstappen przyznali, że otwarci na udział w wyścigu Le Mans ze swoimi ojcami.

Ojciec Duńczyka - Jan Magnussen, od wielu lat startuje w całodobowym klasyku Chevroletem Corvette w klasie GT. Media już od wielu lat spekulują na temat wspólnego startu Jana oraz Kevina i jak przyznał młodszy z nich, w przeszłości na przeszkodzie na stanęły zobowiązania kontraktowe.

Zawsze mówiłem, że chciałbym gdziekolwiek wystartować w wyścigu z moim ojcem - powiedział Kevin Magnussen. Zobaczymy. Każdy jest tym zainteresowany.

W podobnym tonie wypowiedział się reprezentant Red Bulla - Max Verstappen. Holender jest szczególnie zainteresowany udziałem w Le Mans z Josem Verstappenem, który nie jest już czynnym kierowcą wyścigowym. Nie odbyliśmy na ten temat żadnych rozmów, ale chciałbym pewnego dnia pojechać w Le Mans. Nie wiem kiedy mogłoby się to wydarzyć, ale dyskutowałem o tym z moim ojcem.

Jeżeli miałbym już wystartować w Le Mans, to chciałbym to zrobić z nim. Jeśli terminy nie będą kolidowały z F1, to dlaczego nie? Nico Hulkenberg wziął udział i wygrał. Byłem już na wyścigu Le Mans, kiedy mój ojciec brał w nim udział. Uważam, że przy wszystkich klasach samochodów, jazda przez zatłoczony tor w nocy sprawia, iż jest to naprawdę świetna impreza - stwierdził 21-latek.