Binotto: W Austrii pomogła nam charakterystyka toru

Ferrari ma świadomość, że niektóre obiekty mogą nie odpowiadać bolidowi SF90.
02.07.1912:06
Nataniel Piórkowski
820wyświetlenia


Szef Ferrari - Mattia Binotto zakomunikował, że charakterystyka Red Bull Ringu pomogła jego zespołowi w konkurencyjnym występie w GP Austrii.

Po rozczarowującym weekendzie we Francji Charles Leclerc zdobył pole position i do ostatnich okrążeń liczył się w walce o zwycięstwo, przegrywając ostatecznie zacięty pojedynek z Maxem Verstappenem. Z kolei Sebastian Vettel zdołał odrobić straty po starcie z dziewiątego pola i dowiózł do mety czwarte miejsce.

Binotto zaznacza jednak, iż Scuderia nie ma pakietu, który będzie świetnie spisywał się na każdym torze.

Z pewnością charakterystyka toru była najbardziej znaczącym czynnikiem. Przed weekendem na Paul Ricard zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że może to być dla nas ciężki weekend. Wiedzieliśmy jednak, że tutaj będziemy mieli większe szanse.

W dodatku cały czas rozwijamy nasz bolid. Sądzę, że jest to połączenie tych dwóch czynników: charakterystyki toru i poprawek. Mamy lepszy bolid niż ten, którym dysponowaliśmy w Barcelonie. Tutaj w Austrii wprowadziliśmy kolejne udoskonalania, dzięki którym postawiliśmy krok we właściwym kierunku.

Zdaniem Binotto ostatnie poprawki konstrukcyjne pozytywnie wpłynęły na pewność kierowców - jednocześnie tonuje jednak nadzieje rozbudzone po weekendzie w Styrii. Czy będziemy w stanie prowadzić taką walkę na wszystkich torach? Tego jeszcze nie wiem. Mam świadomość, że będą obiekty, na których będziemy mieli większe problemy. Z drugiej jednak strony zawsze możemy wprowadzić kolejne udoskonalenia. Nasz potencjał można oceniać wyścig po wyścigu.