Rosberg: Bottas musi pracować jeszcze ciężej, by pokonać Hamiltona

Niemiec stwierdził, że przed sezonem 2016 wszedł na zupełnie inny poziom przygotowania.
18.07.1910:00
Mateusz Szymkiewicz
1033wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nico Rosberg uważa, że Valtteri Bottas musi zmobilizować się do jeszcze cięższej pracy, by pokonać Lewisa Hamiltona w walce o mistrzowski tytuł w 2019 roku.

Niemiec był zespołowym partnerem Hamiltona w latach 2013-2016, pokonując go w ostatnim z sezonów. Po zdobyciu mistrzowskiej korony Rosberg podjął decyzję o zakończeniu startów w Formule 1, chcąc skoncentrować się na życiu rodziny.

Jego zdaniem, Valtteri Bottas aktualnie startujący dla Mercedesa musi wejść na szczyt swoich możliwości, by być górą w pojedynku w sezonie 2019. Po dziesięciu wyścigach Fin zajmuje drugie miejsce ze stratą 39 punktów do Hamiltona.

Jeśli chodzi o mnie, to Lewis jest nieco bardziej naturalnie utalentowanym kierowcą - powiedział 34-latek. To jeden z największych talentów w historii obok Ayrtona Senny, więc by pokonać go należy wykonać gigantyczną pracę. W przypadku Valtteriego jest podobnie. Można dostrzec, że pracuje bardzo ciężko i jest bardzo temu poświęcony. To jego wielka siła. W ubiegłym roku miał trudny okres, ale teraz wykonał duże kroki. To wszystko jest kwestią małych detali. Nawet jego broda była ważna dla rozgłosu.

Jak ujawnił Rosberg, podejmując się walki z Hamiltonem postanowił wpłynąć na swoją osobowość, korzystając z pomocy psychologa. To było trudne, ponieważ moja natura jest inna. Jestem miłym facetem i uważam, że z Valtterim jest podobnie. Ciężko jest zmienić siebie w tym kontekście. Zimą brałem udział w dwugodzinnych ćwiczeniach psychologicznych oraz filozoficznych. Obciążenie związane z pracą było ogromne. Robiłem to samo przez lata, ale w ostatnim roku naprawdę mocno naciskałem.