Rosberg: Pojedynek Lewisa i Maksa jest jednym z lepszych w historii

Czempion z 2016 roku jest przekonany, że mistrza poznamy dopiero w Abu Zabi.
28.10.2109:40
Mateusz Szymkiewicz
1545wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nico Rosberg uważa, że tegoroczny pojedynek Lewisa Hamiltona oraz Maksa Verstappena toczy się na jednym z najwyższych poziomów w historii Formuły 1.

Na pięć wyścigów przed końcem przewaga Holendra nad Hamiltonem w klasyfikacji generalnej to dwanaście punktów. Mimo to na przestrzeni sezonu kierowcy wielokrotnie przekazywali sobie prowadzenie w mistrzostwach i obserwatorzy spodziewają się, że rozstrzygnięcia zapadną dopiero po ostatnim okrążeniu Grand Prix Abu Zabi.

Moim zdaniem ich samochody są na tym samym poziomie, a także oni prezentują ten sam poziom. W porównaniu do reszty stawki konkurują we własnej lidze - powiedział Nico Rosberg dla Sky Deutschland. Nikt nie jest w stanie utrzymać ich tempa. Pojedynek będzie bardzo wyrównany do ostatnich wyścigów. Mam przekonanie, że w tym czasie jeszcze wiele się wydarzy. Tej rywalizacji nie da się przebić. Najprawdopodobniej prezentują najwyższy poziom osiągów, jaki kiedykolwiek widziała Formuła 1. To jest fenomenalne. Mam do nich wielki szacunek.

Czempion z 2016 roku zapytany kogo typuje na mistrza w sezonie 2021, odpowiedział: W jakiś sposób nadal stawiam na Lewisa, ponieważ ma wielkie doświadczenie i zazwyczaj potrafił wrócić na pierwsze miejsce. Trudno jest go pokonać. Mimo to muszę podkreślić, iż poziom jazdy Maksa jest gigantyczny.