Jan Monchaux zostanie nowym dyrektorem technicznym Alfy Romeo

Z zespołu odejdzie Simone Resta. Włoch ma pracować w Ferrari nad bolidem na sezon 2021.
17.07.1914:31
Nataniel Piórkowski
1489wyświetlenia


Jan Monchaux zostanie nowym dyrektorem technicznym Alfy Romeo w Formule 1.

Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami wraz z końcem lipca ze stajni z Hinwil odejdzie dotychczasowy dyrektor działu technicznego - Simone Resta. Włoch jest łączony z powrotem do Ferrari.

Monchaux oficjalnie obejmie nowe stanowisko w dniu 1 sierpnia, przy okazji startu wyścigowego weekendu na Hungaroringu, będącego ostatnią eliminacją F1 przed wakacyjną przerwą.

Według informacji przekazanych przez Jo Sawarda Simone Resta spędzi obowiązkowy urlop pracując nad rozwojem drogowych samochodów Ferrari. Jesienią Włoch zostanie oddelegowany do pracy nad projektem bolidu Scuderii na sezon 2021.

Szef ekipy Alfy Romeo - Frederic Vasseur powiedział: Chcę podziękować Simone za jego wkład w progres dokonany przez zespół i życzę mu wszystkiego najlepszego w przyszłości. Jeśli chodzi o Jana, to jestem zachwycony jego awansem na stanowisko dyrektora technicznego. Wykonuje dla nas wspaniałą pracę i jestem pewien, że będzie w stanie poprowadzić naszą grupę techniczną utrzymując wznoszącą trajektorię.

Monchaux dodał: Jestem bardzo podekscytowany nowym wyzwaniem i nie mogę się już rozpocząć pracy na stanowisku dyrektora technicznego. Właściciele, zarząd oraz szef zespołu wysyłają prostą ale klarowną wiadomość do całej firmy - cenią sobie kontynuację i wierzą w obecną ekipę oraz wykonywaną przez nią pracę. Teraz musimy pokazać, że ich podejście jest słuszne. Jestem jednak przekonany, że nasza przyszłość maluje się w jasnych barwach.

Monchaux rozpoczął swoją karierę w sportach motorowych jako pracownik działu aerodynamicznego Toyoty w 2002 roku. W latach 2010-2012 był zatrudniony w dziale technicznym Ferrari, po czym objął funkcje dyrektora do spraw inżynierii oraz aerodynamiki w sportowej dywizji Audi.

Od 2018 roku Monchaux pełni obowiązki dyrektora do spraw aerodynamiki w teamie z Hinwil, który do ubiegłego roku rywalizował w Formule 1 jako Sauber.