W sierpniu wyjaśni się przyszłość Bottasa w Mercedesie

Opcją stajni z Brackley jest Ocon. Francuz może jednak zostać wypożyczony.
26.07.1917:57
Nataniel Piórkowski
660wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff zakomunikował, że Mercedes podejmie w sierpniu decyzję w sprawie wyboru zespołowego partnera Lewisa Hamiltona w sezonie 2020.

Pierwszą z opcji Srebrnych Strzał jest przedłużenie kontraktu z obecnym kierowcą wyścigowym - Valtterim Bottasem. Zespół dysponuje jednak opcją zakontraktowania swego juniora - Estebana Ocona.

Chcemy zakończyć pierwszą połowę sezonu w dobrym stylu, walcząc o solidne wyniki na Hockenheim i w Budapeszcie a później poświęcić trochę czasu na pomyślenie o składzie kierowców na sezon 2020 i kolejne. Uzgodniliśmy, że decyzja zostanie podjęta w sierpniu. Nie oznacza to wcale jednak, że już wtedy ją ogłosimy.

Wolff zasugerował, że istotny wpływ na decyzję zespołu będzie miała przyszłość Ocona.

Jak wszyscy wiemy przed rokiem doszło do dość niefortunnej sytuacji, w której Esteban dosłownie wpadł pomiędzy dwa krzesła - mógł wybierać między dwoma wyścigowymi fotelami, a skończył z niczym. Jesteśmy przy tym pewni, że wszyscy zdają sobie sprawę z jego możliwości.

Z naszego punktu widzenia, z perspektywy Mercedesa, Valtteri notuje bardzo mocne występy i zasługuje na wyścigowy fotel. Z drugiej strony Esteban pokazał to w przeszłości i doskonale pasuje do naszego zespołu. Za zamkniętymi drzwiami ma duży wkład w naszą pracę. Nocami w trakcie weekendów wyścigowych pracuje w symulatorze, przylatuje tu w sobotę i dzieli się swoimi spostrzeżeniami. To naprawdę świetny chłopak.

Czymś interesującym byłoby umieszczenie w bolidzie Mercedesa młodego kierowcy. Mówiąc to wiem, że inne zespoły są zainteresowane Estebanem. Musimy ostrożnie podjąć decyzję rozmawiając z zainteresowanymi stronami. Nie liczy się tylko nasza korzyść. Chodzi nam także o przyszłość Estebana.

Jeśli miałoby to oznaczać, że decydujemy się na Valtteriego, to ktoś inny musiałby zadbać o rozwój Estebana. Stracilibyśmy go wtedy na rok, dwa lub więcej. Takie są konsekwencje tej decyzji.