Niedzielny wyścig Formuły 2 został odwołany

Władze serii podjęły tę decyzję po śmierci Anthoine Huberta.
31.08.1922:27
Mateusz Szymkiewicz
1443wyświetlenia
Embed from Getty Images

Władze Formuły 2 podjęły decyzję o odwołaniu niedzielnego sprintu na torze Spa-Francorchamps.

Na drugim okrążeniu głównych zmagań doszło do tragicznego wypadku w zakręcie Raidillon, gdzie zderzyły się ze sobą bolidy Anthoine Huberta oraz Juana Manuela Correi. Francuz w następstwie doznanych obrażeń zmarł, natomiast Amerykanin przebywa w szpitalu, gdzie jego stan określono jako stabilny.

Główny wyścig Formuły 2 w Belgii został odwołany, natomiast kilka godzin później potwierdzono, że również niedzielny sprint nie dojdzie do skutku. Oficjalny przedsionek F1 wróci do rywalizacji dopiero za tydzień na włoskiej Monzy.

Oświadczenie organizatorów Formuły 2: Chcielibyśmy przekazać nasze najgłębsze kondolencje rodzinie Anthoine'a, bliskim, a także przyjaciołom. Przesyłamy również najszczersze wyrazy współczucia całej ekipie Arden. Anthoine był częścią naszego padoku od 2017 roku. Był fantastycznym kierowcą, przed którym stała świetlana przyszłość. W ubiegłym roku został mistrzem GP3, a w tym sezonie dwukrotnie wygrał w Formule 2, na torze w Monako oraz u siebie w domu w Le Castellet. Był uprzejmy dla wszystkich, zawsze się uśmiechał, a jego pozytywne nastawienie było zaraźliwe. Będzie nam go bardzo brakowało. Z szacunku podjęliśmy decyzję o anulowaniu jutrzejszego wyścigu.