Bottas: Leclerc ściga się bardzo ostro jak na swój wiek

Fin uważa jednak, że 21-latek ma właściwe podejście z racji startów dla Ferrari.
12.09.1910:46
Mateusz Szymkiewicz
2015wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas przyznał, że jest pod wrażeniem agresywnego stylu jazdy Charlesa Leclerca, mimo młodego wieku oraz małego doświadczenia w Formule 1.

Monakijczyk podczas Grand Prix Włoch odniósł drugie zwycięstwo w karierze, prezentując agresywną jazdę. Kierowca Ferrari broniąc się przed Lewisem Hamiltonem na dohamowaniu do Variante della Roggia, zdecydował się przycisnąć Brytyjczyka do krawędzi toru, za co otrzymał biało-czarną flagę.

W dalszej części zmagań Leclerc musiał liczyć się z presją ze strony Valtteriego Bottasa, który znalazł się na drugim miejscu i dysponował ogumieniem świeższym o osiem okrążeń. Fin zapytany, czy jest zaskoczony tak zdecydowaną postawą 21-latka na torze, odpowiedział: Nie widziałem nic z wyścigu oprócz tego, co mogłem dostrzec z kokpitu, więc nie mogę powiedzieć zbyt wiele. Słyszałem kilka rozmów w trakcie konferencji prasowej, ale nie wiem co tam się wydarzyło [między Leclerkiem a Hamiltonem]. Z pewnością ostro się ściga. Kiedy jesteś na prowadzeniu nie ma szans, byś odpuścił. Jak na tak młodego faceta to ostry rywal, co dobrze jest widzieć. Tak powinieneś prezentować się jako kierowca Ferrari.