Boris Rotenberg nie wyklucza utworzenia zespołu Formuły 1

Właściciel banku SMP zaangażowany był w serię WEC oraz wspiera rosyjskich kierowców.
30.09.1917:25
Mateusz Szymkiewicz
1833wyświetlenia
Embed from Getty Images

Właściciel banku SMP - Boris Rotenberg, nie wyklucza utworzenia własnego zespołu Formuły 1.

Rosyjski miliarder finansował ekipę SMP Racing startującą w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w klasie LMP1. Ponadto Rotenberg wspiera wielu swoich rodaków, którzy rywalizują na torach wyścigowych. Pod skrzydłami SMP jest między innymi Siergiej Sirotkin, kierowca Williamsa z 2018 roku, natomiast teraz trzeci zawodnik Renault.

Minister handlu i przemysłu Rosji - Denis Manturow, przyznał na torze w Soczi, że niebawem stawka F1 może wzbogacić się o zespół z jego kraju. Uważam, że rosyjski zespół może się pojawić. Nie jest to bardzo dalekie - stwierdził Manturow.

Spekuluje się, że najbliżej realizacji tego planu może być właśnie Boris Rotenberg. 62-latek zapytany bezpośrednio o realizację tego scenariusza, odpowiedział: Im więcej próbujesz stworzyć w sportach motorowych, tym większą masz szansę na rozkwit. Czy chcemy stworzyć zespół Formuły 1? Uważam, że im więcej będzie ekip w stawce, tym więcej pojawi się szans dla naszych kierowców. Wszystko jest możliwe. Przede wszystkim należy wykonać pracę. Na pierwszym miejscu są finanse

Na nową gwiazdę SMP Racing wyrasta Robert Schwartzman, który przed domową publicznością w Rosji zdobył tytuł w Formule 3. Jak przyznał 20-latek, który jest także juniorem Ferrari, już teraz czuje się gotowy na awans do F1. Chcę wejść do Formuły 1, problemem jest brak szans oraz pozajmowane miejsca. Wiele osób z którymi pracuje mówi mi, że jest dla mnie za wcześnie na F1, ale osobiście uważam, że jestem gotowy. Gdybym mógł, podjąłbym to ryzyko - powiedział Schwartzman.

Robert musi dalej się rozwijać i podnosić sobie poprzeczkę. Uważam, że powinien teraz pójść do Formuły 2 - stwierdził Boris Rotenberg, zapytany o swojego kierowcę.