Obajtek: Orlen chce zabezpieczyć przyszłość w F1 do końca listopada

Prezes koncernu przyznał, że idealnie byłoby ogłosić nową współpracę zaraz po sezonie.
22.10.1915:27
Mateusz Szymkiewicz
1569wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniel Obajtek potwierdził, że PKN Orlen chce sfinalizować rozmowy z potencjalnie nowym zespołem Formuły 1 do końca listopada.

We wtorek odbyła się konferencja prasowa w siedzibie koncernu z udziałem m.in. Roberta Kubicy. W trakcie rozmów z dziennikarzami prezes Orlenu - Daniel Obajtek, wypowiedział się na temat dalszego zaangażowania w Formułę 1, deklarując, że tak jak przed rokiem chce zabezpieczyć umowę sponsoringową z nową ekipą tuż po zakończeniu sezonu.

Chcielibyśmy skończyć całe negocjacje z końcem listopada albo na początku grudnia i być może na «Mikołaja» ogłosić informację - powiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Tak jak już mówiłem, nie możemy angażować się w Formułę 1 na zasadzie jednego roku. Jest to projekt biznesowy i nie ma takiej możliwości, by Orlen zaangażował się w F1 tylko i wyłącznie na jeden sezon, szczególnie, że ogłosiliśmy co-branding oraz rebranding. To jest bardzo popularny sport w Europie oraz na całym świecie i tu upatrujemy naszej szansy na kolejne akcje promocyjne, będąc w Formule 1.

Daniel Obajtek zapytany również, czy dla Orlenu priorytetem w rozmowach jest jak największa ekspozycja na bolidach nowego zespołu, odpowiedział: Nie mogę na ten temat rozmawiać. Dyskusje są w toku i wszystko jest brane pod uwagę. Każda moja wypowiedź na ten temat osłabi moją pozycję negocjacyjną. Robert [Kubica] także uczestniczy w tych negocjacjach, ale przede wszystkim w tych negocjacjach uczestniczy Orlen. To my jesteśmy zamawiającymi ten rodzaj usług, ale Robert Kubica jest również włączony w proces negocjacji.

Z końcem 2019 roku wygaśnie obecna umowa Orlenu z zespołem Williams, która jak potwierdzono, nie zostanie przedłużona. Uważa się, że polski potentat z branży petrochemicznej prowadzi zaawansowane rozmowy z Haasem, Racing Point oraz McLarenem.