Kubica: Przyszłoroczne plany nie zależą całkowicie ode mnie

Polak podczas konferencji w PKN Orlen wypowiedział się o perspektywach na sezon 2020.
22.10.1916:00
Mateusz Szymkiewicz
2045wyświetlenia
Embed from Getty Images

Robert Kubica przyznał, że nie zna jeszcze swoich planów na sezon 2020, podkreślając, iż nie wszystko zależy od niego.

Polak po zakończeniu tegorocznych zmagań przerwie współpracę z Williamsem. Z racji niewielu wolnych miejsc w stawce F1 na sezon 2020, szanse Kubicy na dalsze starty są minimalne, przez co głównie łączy się go z funkcją rozwojowego zawodnika oraz przejściem do innej serii.

W tym kontekście najczęściej padają nazwy Haas oraz mistrzostwa DTM, gdzie rzekomo wstępne zainteresowanie wykazują Audi i BMW. Jak przyznał Kubica podczas wtorkowej konferencji w siedzibie PKN Orlen, jego priorytetem są dalsze starty w wyścigach, sugerując, iż niemal na pewno zaangażuje się w nową serię.

Za dużo nie trzeba tu mówić. Jeżeli sami podkreślacie, że nie ma zbyt wielu miejsc, a ja chcę się ścigać, to niekoniecznie musi to być Formuła 1 - powiedział Robert Kubica. Po moim wypadku w 2011 roku niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zaczynałem przygodę z motorsportem od nowa. Oczywiście, ten proces był bardzo przyspieszony. Chodzi o rozwój mój oraz jako kierowcy. Myślę, iż to co powiedziałem ma w stu procentach sens. Jestem kierowcą i chcę się ścigać. Mam nadzieję, że będę usatysfakcjonowany tym co będę robił. Odnośnie przyszłości bliższej i dalszej, trzeba czekać i nie wszystko zależy ode mnie.

34-latek zapytany również na co możemy liczyć w wykonaniu jego oraz Williamsa w pozostałych czterech wyścigach F1, odpowiedział: Sytuacja nie jest łatwa. Na co można liczyć? Tak naprawdę musimy się skoncentrować. Oczywiście to nie jest tak, że jeździmy na wyścigi i nie koncentrujemy się na swojej pracy. To do mnie należy, by spisywać się najlepiej jak tylko potrafię. Każdy wyścig zaczynam z tym samym nastawieniem, czyli daję z siebie maksimum. Niestety sytuacja jest skomplikowana i niewiele zmieniła się w trakcie sezonu, ale lubię trudne wyzwania.