Steiner: Z tegorocznym bolidem Haasa nie da się już nic zrobić

Szef zespołu potwierdził, że model VF-19 posiada fundamentalny problem z aerodynamiką.
31.10.1908:12
Mateusz Szymkiewicz
963wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner przyznał, że nie da się już poprawić sytuacji z tegorocznym bolidem Haasa.

Stajnia z Kannapolis mimo prezentowania konkurencyjnej formy w kilku sesjach kwalifikacyjnych, a także w pojedynczych wyścigach, aktualnie jest dziewiątą siłą w stawce. Początkowo zespół jako źródło swoich problemów wymieniał opony, jednakże z czasem udało się ustalić inżynierom, że model VF-19 posiada fundamentalny problem z pakietem aerodynamicznym.

Najlepsza wiadomość jest taka, że zostały nam tylko trzy wyścigi - powiedział Gunther Steiner, szef Haasa. Jeśli chodzi o dłuższą perspektywę, pozytywne jest to, że udało nam się zidentyfikować fundamentalny problem z aerodynamiką. Przy tegorocznej zmianie przepisów poszliśmy w złym kierunku. Nie potrafiliśmy tego jasno dostrzec i znaleźliśmy się w punkcie, w którym rozwój tego modelu stał się niemożliwy. Jesteśmy na szarym końcu.

Moglibyśmy się upierać na dalszy rozwój, ale przy tym koncepcie nie miałoby to prawa wypalić. Mechanicznie nasz bolid jest dobry. To solidna konstrukcja. Jeżeli mam jednak wytykać palcem, to wskazuję na aerodynamikę. Nie chcę tego jednak robić w odniesieniu do osób. Obwiniam zespół, a duża część winy spada na mnie. Obwiniam się za to, że nie potrafiłem dostrzec braku postępów przy kolejnych poprawkach.