Binotto: Ferrari musi zacząć zamieniać pole position w zwycięstwa

Szef zespołu jest przekonany, że kolejna szansa otworzy się podczas rundy w Austin.
31.10.1908:37
Mateusz Szymkiewicz
1144wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mattia Binotto przyznał, że Ferrari musi zakończyć ostatnią serię i wreszcie wygrać wyścig po starcie z pole position.

Po letniej przerwie wszystkie sesje kwalifikacyjne padły łupem stajni z Maranello, jednakże w trzech ostatnich wyścigach to Mercedes wychodził górą. Taka sytuacja miała miejsce w Formule 1 po raz pierwszy od sześciu lat i jak przyznał Mattia Binotto, Ferrari musi zacząć przekuwać mocną formę z soboty w zwycięstwa w niedzielę.

Uważam, że nie możemy być zadowoleni z tego wyniku - powiedział Binotto odnosząc się do Grand Prix Meksyku. Mimo to ogólnie jako zespół powinniśmy być szczęśliwi z tego weekendu. Zgarnęliśmy kolejne pole position. Poza tym uważam, że mieliśmy dobre tempo wyścigowe. Na tego typu torze jak w Meksyku, który jest bardzo podobny do Węgier, musisz korzystać z maksymalnego poziomu docisku. To tylko pokazuje jak bardzo się poprawiliśmy. Walczyliśmy tu o zwycięstwo, co nie miało miejsca na Hungaroringu.

Włoch zapytany o oczekiwania Ferrari przed Grand Prix Stanów Zjednoczonych, odpowiedział: Naszym celem jest wygrana i uważam, że pojawi się na to szansa oraz możliwość. Musimy teraz spróbować przekuć start z pole position w zwycięstwo w wyścigu, a przede wszystkim musimy uniknąć porażki w czasówce oraz w zmaganiach. Na to głównie liczymy. Mam dosyć sporą pewność, że będziemy do tego zdolni.