Bottas: Musieliśmy wprowadzić dużo zmian w ustawieniach

Fin przyznaje, że w piątek Mercedes popełnił błędy w przygotowaniu jego bolidu.
03.11.1910:21
Nataniel Piórkowski
482wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas poczuł ulgę po pierwszych sobotnich przejazdach, przyznając, że w piątek w nocy Mercedes wprowadził wiele zmian w ustawieniach jego bolidu.

W piątek Fin nie zaprezentował szczególnie konkurencyjnego tempa. W sobotę Bottas otrzymał jednak do dyspozycji "zupełnie inny bolid", dzięki któremu wywalczył pole position pokonując Sebastiana Vettela różnicą 0,012s.

Cieszę się, że już na początku Q3 ustanowiłem taki czas. Po wczorajszym dniu ciężko było nam znaleźć odpowiednie podejście - piątek był dla nas bardzo trudny.

Na szczęście udało się nam wskazać wiele rzeczy, które nie pracowały tak jak trzeba - także w kierunku w prac nad ustawieniami. Wprowadziliśmy dużo zmian i dzisiaj rano bolid spisywał się już lepiej.

Mogliśmy skupić się na kwestiach, które miały istotne znaczenie. Zacząłem pracować nad rzeczami, które wymagały poprawy. Miałem już jednak bardzo czytelną wizję tego, w jaki sposób mam to robić. Trzeba było tylko wcielić ten plan w życie.

Moje okrążenie w Q3 było naprawdę bardzo dobre. Nawet jeśli w Q1 i Q2 miałem pewne straty, wiedziałem, że mam jeszcze pewien zapas. Na szczęście udało się mi go znaleźć.

Z jakiegoś powodu na początku weekendu mieliśmy problemy z ustawieniami - poszliśmy w złym kierunku. W drugim sektorze dostrzegliśmy sporą różnicę w prędkościach notowanych na prostej, co miało przełożenie na nasze tempo. Dzisiaj wskoczyłem do zupełnie innego bolidu. Jazda była po prostu normalna. Znowu byłem zadowolony. Od pierwszego przejazdu wiedziałem, że to może być mój dobry dzień o ile wyciśniemy z niego absolutne maksimum.