Verstappen: Tak to się kończy, gdy przestajesz oszukiwać

Holender skomentował spadek formy Ferrari podczas GP USA.
04.11.1907:53
Nataniel Piórkowski
2793wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen zakomunikował, że nie jest zaskoczony nagłym spadkiem osiągów Ferrari, sugerując, że jest to naturalna konsekwencja oszukiwania.

Przed weekendem w Teksasie Ferrari zdobyło sześć pole position z rzędu. W Austin najlepszy czas okrążenia w kwalifikacjach uzyskał jednak Valtteri Bottas z Mercedesa.

W wyścigu kierowcy Scuderii nie byli w stanie utrzymywać tempa Srebrnych Strzał i Red Bulla. Dramatu dopełniła awaria zawieszenia w bolidzie Sebastiana Vettela, do której doszło już w początkowej fazie rywalizacji na Circuit of the Americas.

Tak się dzieje, gdy przestajesz oszukiwać - powiedział Verstappen w rozmowie z Ziggo Sport. Ich silnik jest teraz pod ścisłą obserwacją. Musimy mieć na nich oko.

To nie jest dziwne - kontynuował Holender. Poproszony o wyjaśnienie swoich słów, 22-latek odparł: Cóż, każdy może to sobie wyjaśnić.

W sobotę Lewis Hamilton powiązał spadek formy Ferrari z wydaną niedawną dyrektywą techniczną dotyczącą jednostek napędowych. Rozstrzygnięcia z tego tygodnia są dość interesujące. Po tym co ujrzeliśmy dzisiaj można wywnioskować, że stracili trochę mocy.