Hulkenberg łączony z Ed Carpenter Racing w serii IndyCar

Według AMuS, Niemiec mógłby startować w sezonie 2020 tylko na tradycyjnych torach.
07.11.1914:21
Mateusz Szymkiewicz
715wyświetlenia
Embed from Getty Images

Auto Motor und Sport informuje, że Nico Hulkenberg posiada ofertę startów w sezonie 2020 dla Ed Carpenter Racing w serii IndyCar.

Niemiec niemal na pewno pożegna się z Formułą 1, po tym, jak Renault zdecydowało się zastąpić go w przyszłym roku Estebanem Oconem. Największe szanse 32-latka na pozostanie w stawce upatrywano w Haasie oraz Alfie Romeo, lecz tam utrzymają posady odpowiednio Romain Grosjean i Antonio Giovinazzi.

Od kilku tygodni Hulkenberg jest łączony z przenosinami do innej serii i początkowo informowano, że usługami kierowcy są zainteresowane zespoły z Formuły E. Z kolei przed Grand Prix Singapuru ofertę startów w IndyCar miała złożyć Niemcowi ekipa McLaren, która zdecydowała się na pełny program za Oceanem.

32-latek odrzucając propozycję stajni z Woking argumentował to niechęcią do startów na owalach. Jak podaje Auto Motor und Sport, Ed Carpenter Racing miało zaproponować Hulkenbergowi starty w 2020 roku jedynie na tradycyjnych oraz ulicznych torach.

Sam Niemiec, którego łączy się również z DTM, postanowił nie wykluczać przerwy od startów w sezonie 2020. Osobiście dla mnie przerwa w startach nie przyniosłaby wstydu. Po dziesięciu latach po prostu oglądałbym wyścigi! Nie oznacza to jednak, że tak będzie. Być może nie będę jednak prowadził. Na tę chwilę wszystko jest zapisane w gwiazdach - powiedział Nico Hulkenberg.