Marko: Nie ma miejsca w Red Bullu dla Ricciardo

Spekuluje się, że Renault może opuścić Formułę 1 jeszcze przed sezonem 2020.
06.11.1919:20
Mateusz Szymkiewicz
3228wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko zadeklarował, że w przypadku wycofania się Renault z Formuły 1 nie ma miejsca dla Daniela Ricciardo w Red Bull Racing.

Australijczyk po pięciu sezonach spędzonych w ekipie z Milton Keynes zdecydował się podpisać kontrakt z Renault, który obowiązuje w latach 2019-2020. Mimo to przyszłość francuskiego producenta w Formule 1 stoi pod sporym znakiem zapytania przez brak znaczących postępów, utratę jedynego klienckiego zespołu, a także zamiany w zarządzie koncernu.

O możliwości wycofania się Renault informuje F1-Insider, natomiast Ralf Bach z Bilda podaje, że zdecydowaną przeciwniczką dalszego zaangażowania koncernu w Formułę 1 jest nowa prezes - Clotilde Delbos. Dalsza przyszłość zespołu była przedmiotem dyskusji w Austin między jego szefostwem, a FIA oraz Liberty Media.

Pojawiają się także informacje, że Renault może zniknąć ze stawki jeszcze przed sezonem 2020. W takiej sytuacji kierowcy stajni z Enstone - Daniel Ricciardo oraz Esteban Ocon, mogą pozostać na lodzie.

Helmut Marko, który jest doradcą Red Bull Racing, zapytany o możliwość powrotu Ricciardo do zespołu przyznał, iż kompletnie nie bierze tego pod uwagę. Obecnie o posadę u boku Verstappena na sezon 2020 walczą Alexander Albon, Pierre Gasly oraz Daniił Kwiat. Nasi kierowcy są dobrzy. Nie ma dla niego [Ricciardo] miejsca. Poza tym zakładam, że zespół [Renault] zostałby od razu przez kogoś kupiony - powiedział 76-latek.