Grosjean: Zespół wciąż dysponuje wsparciem Gene Haasa

Francuz przyznał, że pomocny jest fakt, iż 66-latek rozumie wyścigi.
07.11.1914:34
Mateusz Szymkiewicz
929wyświetlenia
Embed from Getty Images

Romain Grosjean przyznał, że zespół Haas wciąż dysponuje wsparciem założyciela, mimo trudnego sezonu 2019.

Stajnia z Kannapolis notuje najgorsze mistrzostwa w swojej czteroletniej historii. Po dziewiętnastu rundach Haas zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem 28 punktów. Głównym problemem ekipy jest bolid VF-19, który zwłaszcza w drugiej połowie sezonu nie pozwala na walkę o zdobycze punktowe.

Jak ujawnił Gunther Steiner, oprócz opon bolączką Haasa w sezonie 2019 jest również fundamentalny problem z aerodynamiką. Dzięki Bogu pozostały nam tylko dwa wyścigi. W przyszłym roku rozpoczniemy nową książkę z historią zespołu. Nie nowy rozdział, a książkę - powiedział szef Haas F1 Team.

Z kolei kierowca - Romain Grosjean, dodał, że Gene Haas wciąż wspiera swoją ekipę, mimo skomplikowanej sytuacji w mistrzostwach. Posiadanie przy nas Gene Haasa jest bardzo pomocne, ponieważ rozumie wyścigi i wie jak one działają. Zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystko układa się tak jakby tego chciał. Był bardzo pomocny w budowie tego zespołu. Oczywiście NASCAR oraz Formuła 1 bardzo się różnią, ale ma pogląd na sytuację w obu seriach i jest bardzo pomocny - stwierdził Francuz.