Ocon naciska na występ w testach opon ze stajnią Renault

Decyzja w tej sprawie zależy od stanowiska obecnego pracodawcy Francuza - Mercedesa.
15.11.1921:34
Nataniel Piórkowski
469wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon naciska na zapewnienie sobie możliwości występu w testach w Abu Zabi wspólnie z ekipą Renault.

Francuz powróci w przyszłym roku do startów w F1 ze stajnią z Enstone, po spędzeniu bieżącego sezonu na stanowisku kierowcy rezerwowego w Mercedesie.

Ocon jest związany ze Srebrnymi Strzałami od 2015 roku, gdy dołączył do juniorskiego programu zarządzanego przez Toto Wolffa.

Po potwierdzeniu umowy z Renault Mercedes stopniowo redukował zakres obowiązków Ocona, odsuwając go od prac związanych z przyszłorocznym bolidem. W październiku 23-latek wziął udział w testach opon Pirelli - był to jego ostatni jak dotąd występ w barwach niemieckiego zespołu.

W rozmowie z telewizją Sky Sports Ocon ujawnił, że naciska na władze Mercedesa i Renault, by te porozumiały się w sprawie jego występu w testach opon na sezon 2020, które odbędą się bezpośrednio po Grand Prix Abu Zabi.

W przeszłości zespoły decydowały się na wcześniejsze zwolnienie kierowców z obowiązków kontraktowych. W ubiegłym roku Charles Leclerc otrzymał na torze Yas Marina pierwszą okazję do sprawdzenia bolidu Ferrari, podczas gdy Kimi Raikkonen odnowił współpracę z Sauberem. Renault z kolei wydało zgodę na występ Carlosa Sainza w barwach McLarena.