Albon: Silnik Hondy jest już na równi z Mercedesem

Kierowca Red Bulla wątpi, by ostatni skok formy wynikał z warunków w Meksyku i Brazylii.
29.11.1908:59
Mateusz Szymkiewicz
620wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kierowca Red Bulla - Alexander Albon, jest przekonany, że silnik Hondy znajduje się już na równi z układem napędowym Mercedesa.

Stajnia z Milton Keynes zaprezentowała w ostatnich wyścigach bardzo mocną formę, m.in. zdobywając pole position do Grand Prix Brazylii, a także wygrywając niedzielny wyścig. Z kolei kierowca siostrzanego Toro Rosso - Pierre Gasly, na torze Interlagos był w stanie dojechać na drugim miejscu tuż przed Lewisem Hamiltonem w fabrycznym Mercedesie, co potwierdza postępy Hondy.

Wątpię, by położenie torów nad poziomem morza odgrywało ważną rolę - powiedział Alexander Albon zapytany o mocną formę Red Bulla w Meksyku i Brazylii. W mojej opinii Ferrari wciąż ma przewagę, ale jesteśmy już na równi z Mercedesem, nawet jeżeli nie wiemy z jakich ustawień dokładnie korzystali. Uważam, że to nie tylko kwestia wysokości oraz charakterystyki toru. Honda robi poważne postępy.

Teorię Tajlandczyka potwierdza kierowca niemieckiego zespołu - Valtteri Bottas. Nasze podwozie jest bardzo dobre. Możemy narzekać tylko na detale jeśli chodzi o kwestie mechaniczne lub aerodynamiczne. Brakuje nam jednak prędkości maksymalnych na prostych, co jest kwestią wydajności oraz mocy silnika. Musimy spisać się lepiej.