Alonso nie wyklucza powrotu do F1 w sezonie 2021

Hiszpan nie czuje żalu widząc, jak dużych postępów dokonał w tym roku McLaren.
01.12.1911:29
Nataniel Piórkowski
1200wyświetlenia


Fernando Alonso nie wyklucza powrotu do Formuły 1 w sezonie 2021.

Dwukrotny mistrz świata rywalizował w serii Grand Prix pomiędzy sezonami 2001-2018. Pod koniec ubiegłego roku podjął decyzję o rezygnacji ze startów w F1, aby skupić się na realizacji celów w innych kategoriach.

W tym roku Hiszpan odniósł drugie w karierze zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans jako kierowca Toyoty. Z kolei w styczniu przyszłego roku wystąpi z japońskim producentem w Rajdzie Dakar.

Alonso pozostaje związany z McLarenem jako ambasador marki. Na początku tego sezonu otrzymał okazję do przetestowania bolidu MCL34 podczas zajęć w Bahrajnie.

Zmiany w przepisach na sezon 2021 - sądzę, że to powód, dla którego jestem otwarty na różne możliwości. Być może nowe regulacje zmienią coś w układzie sił. Zobaczymy, jakie będą szanse - zdradził Hiszpan w rozmowie z telewizją Sky.

Kierowca z Oviedo raz jeszcze zapewnił, że nie żałuje rezygnacji ze startów dla McLarena, widząc postępy dokonane przez swój zespół.

Nie przewidywaliśmy tego, ale liczyliśmy, że ten rok może przynieść taką zmianę. McLaren był i zawsze będzie jednym z czołowych zespołów Formuły 1. Prędzej czy później będzie walczył o znaczące wyniki.

Szczęśliwie ten sezon przyniósł taki przełom. Brazylia była dziwnym wyścigiem. Tempo nie miało tam decydującego znaczenia. Mamy jednak nadzieję, że kolejna kampania przyniesie krok we właściwym kierunku.