Hamilton: Moim celem było przejechanie perfekcyjnego wyścigu

Brytyjczyk próbował wznieść się na jeszcze wyższy poziom w zarządzaniu tempem i oponami.
01.12.1919:00
Nataniel Piórkowski
980wyświetlenia


Lewis Hamilton zdradził, że pomimo pewnego prowadzenia w GP Abu Zabi cały czas utrzymywał maksymalną koncentrację i poszukiwał obszarów, w których wciąż może dokonać postępów.

Tegoroczny czempion F1 odniósł woje jedenaste zwycięstwo w tym sezonie. Brytyjczyk zdobył w sobotę pole position, obronił prowadzenie na starcie, przewodził stawce od startu do mety a dodatkowo zdobył bonusowy punkt za najszybsze okrążenie.

Z tego co pamiętam, to w trakcie wyścigu ani przez chwilę nie pomyślałem o niczym innym, jak o tym, aby ten wieczór był w moim wykonaniu absolutnie perfekcyjny. Gdy jedziesz z przodu łatwo popełnić błąd. Próbowałem dążyć do ideału - każdy zakręt, rytm, puls, rytm, rytm, rytm. Ani chwili nieuwagi.

Interesowało mnie tylko jedno - perfekcyjne zakończenie zadania. Jestem bardzo szczęśliwy. Teraz mam trochę czasu, aby nieco odpocząć i zacząć myśleć o przyszłości.

Hamilton przyznał, że spędził cały wyścig poznając obszary, w których może jeszcze poprawić swoje osiągi na torze.

To był dla mnie bardzo dobry wyścig. Przejechałem go z dużą regularnością, uniknąłem błędów. Także moja ekipa wykonała doskonałą pracę. Powiedziałbym, że dzisiaj próbowałem poprawić wiele obszarów - zarządzanie opon, wyciskanie maksimum z bolidu. Chciałem zobaczyć, czy mogę coś jeszcze poprawić. Moje podejście się sprawdziło.

To, że zapewniliśmy sobie tytuły niczego nie zmieniło. Pracujemy równie ciężko jak wcześniej. Widok chłopaków z teamu, którzy cały czas naciskają jest dla mnie czymś inspirującym.