Marko: Sezon 2020 powinien należeć do nas

Doradca Red Bulla komplementuje tegoroczną przemianę Maksa Verstappena.
03.12.1909:47
Mateusz Szymkiewicz
1044wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko uważa, że sezon 2020 powinien należeć do Maksa Verstappena oraz Red Bull Racing.

Stajnia z Milton Keynes ma wysokie szanse na podjęcie walki o mistrzostwo z Mercedesem i Ferrari na przestrzeni całego sezonu 2020. Ekipa zakończyła aktualne zmagania dyktując tempo w wybranych Grand Prix, natomiast postępy Hondy budzą wątpliwości, czy Mercedes wciąż jest posiadaczem najlepszego układu napędowego w stawce.

Sezon 2020 będzie o tyle ważny dla Red Bulla, ponieważ wygasa umowa Maksa Verstappena. Holender jest łączony z przenosinami do innej stajni i konkurencyjny bolid może przekonać go do pozostania w austriackiej ekipie.

Nie wiem czy powinniśmy rozmawiać z każdym, ale powinniśmy przynajmniej negocjować z czołowymi zespołami - powiedział Jos Verstappen, ojciec Maksa. Przepisy pozostaną takie same, więc jest świetna szansa na to, że będą w stanie walczyć [Red Bull] od początku roku. Mam duże nadzieje, ale i tak musimy zobaczyć jak wszystko się potoczy.

Doradca Red Bulla - Helmut Marko, pozostaje pewny możliwości zespołu przed sezonem 2020. Oczywiście Mercedes jest faworytem, ale uważam, że 2020 powinien być naszym rokiem. Był to bardzo dojrzały sezon dla Maksa. To był najdojrzalszy Max jakiego kiedykolwiek widzałem. Poza tym wiemy czego spodziewać się po Hondzie. Za każdym razem dostarczali nam to co obiecywali.

Były mistrz świata oraz obecnie ekspert włoskiego Sky Sports F1, Jacques Villeneuve, uważa, że Verstappen i Red Bull mogą być jedynym zagrożeniem dla Mercedesa w 2020 roku. Naprawdę urósł jako kierowca, prowadzi inaczej oraz lepiej. Zaliczył przemianę ze zwycięzcy wyścigów w kandydata do mistrzostwa. Zdaję sobie sprawę, że Holandia może być w szoku, ponieważ komplementuję go, ale to nic osobistego.

Coraz lepiej radzi sobie z krytyką i nawet kiedy jego bolid nie był wystarczająco szybki, nigdy nie panikował i nie poddawał się. W Meksyku mieliśmy trochę starego Maksa, ale ten po skończeniu 21 roku życia jest całkiem dobry. Nie wydaje mi się, by Ferrari było gotowe na sezon 2020. Podczas gdy Red Bull i Honda notowali kilka wzlotów, i tak postawiłbym pieniądze na siódmy tytuł dla Lewisa - powiedział Kanadyjczyk.